Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valami probléma lehet velem...

Valami probléma lehet velem ott lent. Nagy a baj? Többi lent.

Figyelt kérdés

Pár napja múlt el és míg megvolt elkezdtem tampont használni.. Tegnap zuhanyzás után mikor maszturbálni akartam először viszketett ott nagyon lent aztán égett és fájt utána mikor elkezdtem akkor valami kis véres-barna zselés dolgokat találtam az ujjamon, és eléggé szűk is voltam és fájt is.. Így abba hagytam.

Ma reggel arra keltem hogy szúr és viszket most meg ismét fáj.. Próbáltam azóta megint csak most ilyen kis fehér darabos zselék voltak.. (Nem fehérfolyás)

Nagyon megijedtem.. Anyukám dolgozik így ritkán van itthon, hogy megtudjam kérdezni mi is lehet a baj.

Értelmes válaszokat szeretnék! :)

14/L.


2014. nov. 8. 12:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tampon ha megfelelően használtad (kezet mostál felhelyezés előtt, stb.) nem okozhatott gondot. Hüvelygomba az szinte bármitől kialakulhat, lehet, hogy ez van a tüneteid hátterében, illetve bakteriális fertőzés is lehet. Mindkettő általában könnyen kezelhető, vény nélküli a Canesten kombi (gombára) és a Lactofeel (bakteriális fertőzésre). Az nagyon fontos, hogy ha bármilyen okból a hüvelyedbe nyúlsz, akkor mindig alaposan moss előtte kezet.
2014. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
19%
Hívd fel anyukádat, mondd el neki a problémádat és menjetek el nőgyógyászhoz. Egyébként meg megjegyezném, hogy 14 évesen nem kéne (szerintem) már maszturbálnod. De ez csak az én véleményem :)
2014. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
2 Már az óvodás gyerekek is maszturbálnak, nincs ebben semmi különös és nincs életkori határ sem, hogy hány éves kortól szabad. Azt bárki el tudja dönteni, hogy van-e igénye az önkielégítésre, vagy sem, ha a kérdezőnek nem esne jól, nem csinálná.
2014. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy van egy fertőzésed, amit kezelni kell!

Én nem vagyok híve és pláne nem 14 éves lánynak ajánlgatnám, hogy vény nélküli szerrel hasra ütésre kezelgesse magát otthon, beszélj anyukáddal és menjetek el orvoshoz! Mert a fertőzést kezelni kell, mert nagyon csúnya gyulladást tud okozni!

2014. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 Én csak leírtam a lehetőségeket, mivel a kérdező írta, hogy beszélni fog az anyukájával erre nem tértem ki. Nekem már többször volt olyan kismértékű fertőzésem, ami egy nap alatt elmúlt teljesen magától, szerintem nagy valószínűséggel ez is ilyen, nem feltétlen kell vele dokihoz rohangálni, már csak azért sem, mert ilyenkor ő sem szokott semmit látni, annyira semmi az egész. Komoly tünettel úgyis mindenki dokihoz rohan, mert valóban nagyon kellemetlen tud lenni az ilyesmi.
2014. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Nekem már többször volt olyan kismértékű fertőzésem, ami egy nap alatt elmúlt teljesen magától, szerintem nagy valószínűséggel ez is ilyen, nem feltétlen kell vele dokihoz rohangálni, már csak azért sem, mert ilyenkor ő sem szokott semmit látni, annyira semmi az egész"

1. Ha rendesen ki lettél volna kezelve, akkor csak egyszer lett volna fertőzésed és nem tért volna vissza többször! Vagyis már hülyeség, amit mondasz! Ha 1-1 napig volt fertőzésed, de többször, vagyis visszatért, akkor nem maga a fertőzésed múlt el, csak a tüneteid. Ezt jobb ha tudod!

2. Mi az, hogy a doki nem fog látni semmit? Egy fertőzésnél már a folyásból, illetve a bőr felszínén megjelenő pirosas árnyalatban, meg fogja állapítani, hogy az illetőnek fertőzése-gyulladása van. Szóval megint csak hülyeséget mondtál!

3. Mit nevezel te komolynak? Egy gombás fertőzés speciel 2 nap alatt úgy el tud durvulni, olyan mértékben tud viszketni és tud fájdalmas lenni, hogy nem gondolnám, hogy otthon kéne üldögélni és várni. Illetve ez a fertőzés tud terjedni is. Végbél felé, ott is viszketést okozva, illetve fel a húgyutakba is, amire így rájöhet még egy húgyúti gyulladás is.

Nem beszélve arról, hogy honnan tudjuk, hogy a kérdezőnek gombás fertőzés van? És ha baktérium? Akkor arra a Canesten sz..rt nem fog érni, mert az gombaölő és nem antibiotikum. És léteznek különböző kórokozók is, amik ha feljutnak a méh, petefészek felé, mert fel tud jutni a fertőzés, akkor az illetőnek lesz egy "szép" kis petefészek vagy méhgyulladása.

És ez nem ijesztgetés, ezek tények. És mivel mi nem vagyunk orvosok és még az orvos sem tud látatlanban kórokozó fajtát megállapítani, így el kell ballagni az orvoshoz és majd ő megmondja, hogy milyen fertőzésről van szó és arra mi a megfelelő, célzott kezelés.

2014. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2014. nov. 8. 13:22
 8/13 anonim ***** válasza:
6 Bocs, de hisztérikus nőkkel nem tudok mit kezdeni. Igen lehet belőle komolyabb gond 1000-ből 1 esetben. És velem már előfordult, hogy a doki nemcsak, hogy nem látott semmit, de kenetből sem tudta kimutatni, úgyhogy ha nem haragszol én ezekkel nem fogok nődokihoz mászkálni, inkább elhasználok egy tubus Lactofeel-t, ami másnapra megoldja a gondot. A kérdezőnek valószínűleg nem volt teljesen tiszta az ujja, ha ezzel dokihoz akar menni, akkor menjen. De azért 14 éves lányról beszélünk, általában meg sem vizsgálják őket, főleg ha szűz, teljesen felesleges ilyen túlzott aggódás miatt rögtön dokihoz fordulni. Ha valóban gond van, akkor természetesen menni kell, de nem minden piszlicsáré irritációval, nekem már attól is volt folyásom, hogy túl sok volt a műszál a bugyim anyagában, nem akkora gondok ezek, előfordul, érzékeny terület.
2014. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ha pl :pisilni vagy máshova megyek és akármit csinálok előtte ill. utána is kezet mosok! :)
2014. nov. 8. 15:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki, hogy gombás lettél a nem tiszta kezedtől.

Vegyetek Canesten combit a gyógyszertárban és valószínűleg 3-4 nap alatt el fog múlni.

Az biztos hogy a Canesten kárt NEM okoz!! legfeljebb nem segít.

2014. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!