Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az baj, ha úgy feküdnék le a...

Az baj, ha úgy feküdnék le a barátommal, hogy még nem jött meg a menzeszem sem?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a párommal már másfél éve együtt vagyunk és fontolgatjuk az első alkalmat. Ő nem tudja, hogy én még nem menstruálok, èn pedig azt nem, hogy milyen kövrtkezménye lenne, ha úgy szeretkeznénk, hogy még nem jött meg. Befolyásolja a kettő egymást?

Kérem, hogy csak normális emberek válaszoljanak, köszönöm.:)



2014. nov. 17. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem befolyásol semmit de attól, hogy nem menstruálsz ugyanúgy védekezned kell.
2014. nov. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, védekeznénk mindenféleképpen. Köszönöm:)
2014. nov. 17. 00:31
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem baj, hogy úgy fekszetek le, ha nem jött meg. Szerintem jó lenne megmutatnod magad nőgyógyásznak. Anyud tudja, hogy még nem jött meg, ugye? Úgy tudom, hogy 10-14 éves kor között meg szokott jönni (nekem elég hamar, 11 évesen, egy barátnőmnek 14 évesen).
2014. nov. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16-17 a határ. Ha nem jön meg 17 éves korodig, tényleg el kellene menni egy nőgyógyászhoz, főleg, ha elkezdesz nemi életet élni.
2014. nov. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17 évig normális ha esetleg nem jön meg.
2014. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem menjél el nőgyógyászhoz mindenképpen mert manapság 11-12 évesen jön meg a lányok mensije,legkésőbb 13 évesen,de akinek ennél később az már szinte későn érő és azért az nem valami jó jel hogy 16 évesen még nem mensturálsz,hiszen induljál ki abból hogy azt mondják hogy a lányok előbb érnek mint a fiúk.És egy 13-14 éves fiúnak is van már spermája.


Menjél el azonnal orvoshoz,mert nem jó hogy 16 évesen még mindig biológiai értelemben érettlen vagy.

A sexet meg nem kell elsiettned szerintem,még elég fiatal vagy.Előbb inkább rendezd el ezt a mensi dolgot.


A kettő amúgy nem befolyásolja egymást!

De óvszert használjatok!


És várj még egy kicsit!

Nem kell elsiettni!

Hiszen a tested ezek szerint,nemi értelembe érettlen még ha még mensid sincs!

2014. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Én azt olvastam hogy 16 éves korig ha nem jön meg akkor orvoshoz kell menni,ahol előbb vérvételt csinálnak.


Azért az már elég nagy baj,ha egy 16 éves lány még nem mensturál,tehát nemileg érettlen.


Én nem várnék vele.Gondoljatok már bele 11-14 évesek már mensturálnak,sőt az átlag ma már 11-13 éves kor.Az nagyon gáz hogy akár egy 11 éves érettebb biológiailag mint egy középiskolás.


Orvoshoz menjél el és ráérsz később a sexel foglalkozni!

2014. nov. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gáz vagy nem gáz, van, aki alkatilag ilyen, hogy későn kezd el menstruálni. Ha mondjuk az anyukája is 16-17 volt, mikor megjött neki, nem kell csodálkozni. Úgy, ahogy egyre nő az átlagmagasság, a 150-160 centis emberek sem feltétlenül kórosak, csak ilyen a genetikája. Azt pedig, hogy mikor fog a barátjával lefeküdni, nem mi döntjük el, ő csak jobban tudja.


Én azt mondom, 17 éves korodig várhatsz az orvoshoz menéssel, de utána nem árt egy kivizsgálás.

2014. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

44% helytelenül tudja,

17,18 évig teljesen normális ha megjön. Nekem például 17 évesen jött meg.

A menstruáció ellenére azért 18 éves kora körül válik éretté egy nő, addig akár szülhet is, de a biológiai érése még nem fejeződik be.

2014. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Anyum tudja, hogy még nem menstruálok, viszont a nőgyógyászati dolgot is fontolgatom a fejemben.

Köszönöm a válaszokat!:)

2014. nov. 17. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!