Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Örökösen visszatérő hüvelygomb...

Örökösen visszatérő hüvelygomba ellen? N22

Figyelt kérdés
Sajnos állandóan visszatérő probléma ez nálam, főleg menzesz előtt egy héttel. Már mindent kipróbáltam: tejsavas öblögetés és intim C vitamin az egyensúly megtartásáért, ha kijön a gomba, akkor Canesten, Betadine jód kúp, Colpo cleaner jodid, ezüstkolloid, a nőgyógyászom is adott valami lágykapszulát. Ezek mind segítenek is, de a probléma 1-2 héten belül visszatér. Mit tehetnék még?

2014. okt. 26. 18:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szedsz fogamzásgátlót?

Nekem is visszatérő hüvelygombán volt. Akkor szűnt meg, amikor abbahagytam a gyógyszert. A betegtájékoztatóban is benne van, hogy lehet ilyen mellékhatása is.

2014. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jah, igen, szedek. Már régen nem olvastam a tájékoztatót, de hát ez nem állapot :S Csak az a baj gumit meg nem akarunk a párommal használni :S Spermaölő nekem tilos,mert méhszájsebem van :S
2014. okt. 26. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem akartam gumit régen, de annyi gondot okozott a fogamzásgátló, hogy ha visszamehetnék az időben, akkor sose szednék, és inkább mindig gumi. Főleg manapság, már annyira vékonyak vannak.
2014. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a párod kezeli magát? a pasinak lehet tünetmentes, de attól még mindig újra el fogod tőle kapni.

egyesek esküsznek valami diétára, de én még sosem próbáltam. gugli...


amúgy ha a tabitól van akkor nem éri meg szedni. komolyan havonta átmész a hüvelygombán? szerintem annál kevesebb dolog öli meg jobban a szexuális életed, hogy havonta kiesel a forgalomból egy ilyen indokkal. nekem is volt már szerencsém hozzá 2-3 alkalommal és elég undorító dolog, messze rosszabb, mint gumit használni...


L/23

2014. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

ugyanez a problémám, alig szexelünk emiatt!

Mert ugye a gyakori gombas fertozesek miatt sokszor fájdalmas számomra az együttlét. Én most készülök egy alaposabb kivizsgálásra. Nekem is menstruácio elott jelentkezik a problema, es aztan menstruaci vegeztevel ez is el mulik. Én már tangát végképp nem hordok, csak zuhanyozok, semmi furdes, baba szappan, oblito nelkuli mosas....megis itt vagyok...

2014. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok vele, hogy el fogok menni megint a dokihoz, és megbeszélem vele ezt a tablettás ügyet is. Meg nézzen meg megint rendesen.
2014. okt. 28. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is 22-25 éves korom között állandóan ezzel szenvedtem. Mindenféle házi csodaszert kipróbáltam, az irrigálástól kezdve a joghurtba mártott tamponon keresztül az ülőfürdőig. Több nőgyógyásznál meg bőrgyógyásznál is voltam, de ugyanez volt a gondom: amit adtak rá krémet/kúpot/gyógyszert, az csak átmenetileg segített, és pár hét múlva újra előjött. :S

De volt egy nőgyógyász - fiatal orvos, neki biztos ezeket az új tipikus betegségeket is tanították már - aki végre segített.

Felírt NSC kúpot, és Bactroban krémet. A kúpot szex után kellett alkalmazni. A krémet csak akkor ha éreztem hogy megint kezd kijönni a gomba, de olyankor a páromat is bekentem vele. Pár hónapig használtam is, mert még egy ideig előfordult azért hogy elkezdett kijönni, de a krém miatt már nem tudott olyan irritálóan mint korábban.

Aztán mi is áttértünk a gumira, de annál is megfigyeltem, hogy bizonyos tipusúakra allergiás vagyok, az is elő tudja hozni. De már 2 éve szerencsére tünetmentes vagyok. 27/N

2014. nov. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is van hasonló problémám, de én nem szedek gyógyszert..viszont endometriózis miatt műtöttek nemrégiben és lehet, hogy talán ezzel kapcsolatos lehet? ezt az NSC-t tényleg minden szex után használni kell?
2015. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
sziasztok, hogyan gyógyultatok ki? köszi
2015. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!