Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek a hüvelygomba ellen?

Mit tegyek a hüvelygomba ellen?

Figyelt kérdés
Ezelőtt két évvel az antibiotikumoktól begombásodtam, de kezeléssel elmúlt. Sokáig nem volt ilyennel bajom, talán csak egyszer, azt is kikezeltem Canestennel. Egy ideje megint begombásodtam (nem tudom mitől), orvos adott két féle gyógyszert és elmúlt(10 napos volt a kezelés). Adott a páromnak is abban az esetben ha már elkapott volna tőlem valamit. A kezelés után kb. kétszer voltam együtt a barátommal, és újra előjött. Fogalmam sincs mihez kezdjek. Azt sem tudom pontosan mitől lehet, hogy megint begombásodtam. Az a fajta gomba ami nem viszket és nem fáj csak fura szagú sárga krémes anyag jön ki mindennap. Kérlek segítsetek rajtam :(

2014. jún. 25. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tenyésztés volt? Mert ha nem, akkor azzal kezdd. Amiatt is simán visszafertőződhetsz, hogy vegyes fertőzésed van és csak a gombás része van kikezelve, a baktériumos nincs. Arra könnyebben visszajön a gomba. De ha nem volt tenyésztés, akkor simán előfordulhat az is, hogy csak baktériumos a fertőzésed (a tünetek stimmelnek).

Ha volt tenyésztés, akkor vissza a nőgyógyászhoz. Valószínűleg hosszú távú szisztémás (tablettás vagy kapszulás) gombaellenes kezelésre lesz szükséged.

2014. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudod nem csak gomba létezik ám!

Rengeteg más kórokozó is okozhat hüvelyi fertőzést.

És egyébként a sárga folyás pont nem gombára, hanem baktériumra utal inkább.

El kell menni orvoshoz és nem hasra ütésre kezelgetni, hanem ragaszkodj ahhoz, hogy csináljanak hüvelykenet tenyésztést, abból kiderül, hogy pontosan milyen kórokozó van a hüvelyedben és milyen számban. És akkor tudnak téged is és a párodat is célzottan kezelni!

Sok orvos csak rámondja, hogy ó, hát gomba, ír fel gombaölőt. Ja, csak lehet hogy nem is gombája van az illetőnek, vagy nem csak az, hanem kevert fertőzése van.

Szóval mindenképpen hüvelykenet tenyésztést javaslok és ha kikezeltek, akkor csinálj hüvelyflóra helyreállítást, erre kapsz vény nélküli készítményt a patikában, vannak kúpok, kapszulák, tabletták formájában, ezek jótékony hüvelybaktériumokat tartalmaznak, a hüvelybe kell őket felhelyezni, és így helyreáll a hüvelyflóra egyensúlya, lesz újra jótékony baktérium a hüvelyben, amik védenek a fertőzésektől!

2014. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha candida akkor diéta nélkülnem fog elmulni. kell tenyésztés hogy milyen gomba.
2014. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvos elküldte a váladékot, hogy megnézzék valami egyéb probléma van-e, de negatív lett, tehát csak gomba. Én azon is gondolkodtam, hogy talán a páromnak van valami ilyen jellegű baja, és tőle kapnám el (?).
2014. jún. 25. 12:14
 5/11 anonim ***** válasza:

"ha candida akkor diéta nélkülnem fog elmulni"

Már miért ne múlna el? Ha valakinek candia gomba által okozott hüvelyfertőzése van, akkor kap egy gombaölő gyógyszert, helyreállítja a hüvelyflóráját és volt-nincs candida gomba a hüvelyben!

Nekem is volt, kikezelték és jó idő!

Amúgy kérdező mikor volt tenyésztés?

Most vagy még a korábbi fertőzésnél? Mert ha most nem volt, akkor most kell menni, amikor is tüneteid vannak!

2014. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most volt nem túl rég. Valami kezelést esetleg tudtok ajánlani?
2014. jún. 25. 12:36
 7/11 anonim ***** válasza:
akkkor az nem candida volt ha csak ugy elmult helyi kezeléstöl. sok féle hüvely gomba létezik. sajnos a candida a nem megfelelő tékezéstöl alakul ki és csak ennek váloztatásásval mulik el.
2014. jún. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"sajnos a candida a nem megfelelő tékezéstöl alakul ki és csak ennek váloztatásásval mulik el."

Vagy nem. Elég egy antibiotikumos kúra, felborul a hüvelyflóra egyensúlya és máris elszaporodik a candida gomba a hüvelyben, ami egyébként normál mennyiségben természetesen is előfordul a hüvelyben, csak a hüvelyflóra felborulásának következtében képes túlszaporodni, mert nincs jótékony baktérium a hüvelyben, hogy ezt visszafogja. És ilyen esetben semmi köze a candida gombának az étkezéshez, csak az antibiotikumhoz! Amit ha kezelnek, akkor elmúlik, helyreáll újra a hüvelyflóra egyensúlya és megszűnik a candida gomba fertőzés is!

És kérdező, ha nem most volt a tenyésztés, amikor is a kellemetlen szagú, sárga folyás megjelent, hanem még előtte, akkor újra menj el és újra csináljanak tenyésztést! Ugyanis az akkor volt, most meg most van. Egy fertőzés kialakulása azért nem hetekbe telik, elég hozzá mondjuk 1-2 hét is.

2014. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Amikor kivizsgálták a váladékot ugyanezek a tünetek voltak. És az májusban volt :)
2014. jún. 25. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az orvos elküldte a váladékot, hogy megnézzék valami egyéb probléma van-e, de negatív lett, tehát csak gomba"


Tessék? Negatív, tehát gomba?

Már bocsánat, de a gombának is ki kéne tenyésznie.


Ha nem tenyészik ki, akkor neked sima tenyésztéssel nem kimutatható baktériumod van, de gombád sincs! A tüneteid alapján simán lehet pl. chlamydia fertőzés is, amit nem lehet kimutatni tenyésztéssel sem, csak speciális, ún. PCR vizsgálattal. Van még pár ilyen fajta kórokozó. Érdemes lenne egy teljes STD panelt kérned egy jobban felszerelt nőgyógyászaton.

2014. jún. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!