Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász megvizsgálja a...

Nőgyógyász megvizsgálja a mellem is?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sűrűn kell nőgyógyászhoz járnom,azonban azt nem tudom,hogy megvizsgálja/ná a mellemet is.Nagymamám mellrákban hunyt el,ezért a családunk érintett ebben a betegségben sajnos.Nemrég olvastam,hogy fiatal korban is ki tud alakulni a mellrák.20 éves vagyok,fogamzásgátlót szedek.Mammográfiára gondolom én még nem mehetek.


Ha megkérném a nőgyógyászt,hogy nézzen rá a mellemre,megteszi?Nem ciki ez?Én is szoktam tapogatni időközönként,de mégis más egy szakember.


2014. okt. 14. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
dehogy ciki.. nyugodtan kérd meg... meg fogja vizsgálni :)
2014. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen megnezi-ha kered,es ha Talal valami furcsat el fog küldeni mammografiara.En 15eves koromban voltam-szerencsere vak larma Volt.
2014. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15 évesen elküldtek mammográfiára? én 26 évesen mentem méhkivétel után (méhnyakrák miatt) fél éves teljes kontrollt kért az onkológusom, erre miután beadtam a beutalót jön ki a nő, hogy mit képzelek én (mintha én írtam volna a beutalót magamnak - mellesleg a beutalón rajta volt, hogy milyen műtét után miért kéri a vizsgálatot ) ennyi idősen nem lehet mammográfiát csinálni csak asszem 40 éves kor felett, mert lehet nem tudok majd szoptatni... aztán felvilágosítottam hogy miután nincs méhem, kétlem hogy lesz kit szoptatnom valaha is... fülét-farkát behúzva ment vissza...
2014. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Talalt a doki egy csomot a mellemben,es ezert küldött.2gyerekem van,es tudtam szoptatni.Siman megcsinaltak.2-es voltam.
2014. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15 évesen nem csinálnak mammografiát, mert a mell tömörsége miatt semmit nem tud kimutatni még. Csak 35 év felett kezdenek azzal vizsgálni, addig ultrahang, tapogatás, és esetleg biopszia a megoldás.
2014. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálad jobban és alaposabban senki sem tudja megvizsgálni.

Mire az orvos észre venne valamit az legalább 1 cm átmérőjű, hiszen nem ismerheti annyira melleidet, mint te a sajátod, ha alaposan 1-2 havonta áttapogatod odafigyelve, menstruáció után kb 6-8 nappal.

2014. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15eves voltam,a nögyogyasz mammografiara küldött,es megcsinaltak(17evvel ezelött).2-es voltam.Aki nem hiszi jarjon utana.
2014. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagy kár hogy olyan orvoshoz kerültél, aki 15 évesen elvégzett mammográfiára támaszkodott problémád megitélésénél.

Szerencséd volt, hogy nem lett semmi bajod.


Ha érdekel, akkor nézz utána az orvosi protokollban.

2014. okt. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tizenötévesen hiába csinálnak mammografiát, az eredmény rendkívűl félrevezető!!!

Nem véletlen, hogy 40 felett kezdik használni.

2014. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!