Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha megvan, télleg egészséges...

Ha megvan, télleg egészséges vagyok?

Figyelt kérdés
szóval ez kíváncsiság, hogy azt olvastam h ugye a mensi az egésségre utal. én még nem voltam nőgyógyásznál de ha megvan akkor nem kell majd aggódnom, ha megyek h beteg vagyok?
2008. aug. 8. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a rendszeres mensi max arra utal, hogy a hormonháztartásod rendben van, de attól még akármi más bajod is lehet - szóval nagyon is érdemes megnézetned magad időnként a nőgyógyival, aki rákszűrést végez és mintát vesz, hogy nincs-e valami bajod (fertőzés, baci, gomba stb)

ha sztk-ba mész, akkor ez ráadásul nem is kerül semmibe és nyugodtan alszol, hogy tényleg minden ok

2008. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha esetleg kimutatná hogy van valami?
2008. aug. 8. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami fertőzést talál (erre korábban is gyanakodhatsz, ha szokatlan folyásod van, esetleg kellemetlen szagú, vagy sárgás) - akkor felír kúpot vagy gyógyszert, amivel egyszerűen elmulaszthatod a bajt.

A rákszűrés eredményét nem tudod meg azonnal, azt elküldi a laborba és csak akkor hívnak vissza, ha valamit találnak. Ha nem hívnak, akkor minden ok. Ha mégis valamit talál (aminek kicsi az esélye) akkor pedig örülhetsz, hogy időben észrevették, és tudják kezelni. Ha el se mész a dokihoz, lehet, hogy csak akkor derül ki, amikor már nagy a baj.

Szóval szerintem érdemes elmenni, legalább évente egyszer. Mindenki fél a vizsgálattól, de tényleg nem olyan vészes. Kérd meg valamelyik barátnődet, hogy menjetek együtt, úgy sokkal könnyebb :)

2008. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
még most nem megyek csak kiváncsi vagyok :) h mi lesz velem ha eljön az idő
2008. aug. 9. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:
ez nemigyvan. ez egy dolog hogy megvan rendesen
2008. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!