Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV, Méhnyakrák: Hogy is van...

HPV, Méhnyakrák: Hogy is van ez a védőoltás?

Figyelt kérdés

13/L.

2 emberen kívül (amibe én is beletartozok), mindenki megkapja a védőoltást. De: ez az ismertető azt írja, ha beoltottad magad akkor is van esély rá, hogy elkapd a fertőzést. Ha pedig, járok szűrésre, akkor is kiderülne. És, a nők 90%-a, úgymond "kigyógyul", az immunrendszere segítségével.

Valaki magyarázza el: MI ÉRTELME?!

Ki adja rá a biztosítékot, hogy biztonságos?



2014. szept. 13. 12:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

De nem érted, hogy már azzal is csökkented az esélyét a méhnyakráknak, ha egy szaros törzs ellen levéded magad?

Ennyi erővel ha van egy jó kis tüdőgyulladásod, akkor ne szedjél antibiotikumot, mert minek? Antibiotikummal mondjuk van 1% esélyed, hogy belehalsz, anélkül meg 30%. De ne szedjed, mert az az 1% így is úgy is ott lesz...

Komolyan, hihetetlen, hogy felnőtt embereknek ennyi logikája legyen.

2014. szept. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy ez nem ilyen, még nincs tüdőgyulladásom, de te azt hiszed lesz. Komoly különbség van a megelőző intézkedés és a kezelés között. A védőoltás megelőz valamit, viszont az a kérdés, hogy én mekkora eséllyel kapom el, és ez milyen eséllyel véd meg. És én a fertőződés esélyét amúgy is tudom csökkenteni, akár nullára, minden oltás nélkül.


Ezzel szemben pl. a kanyaró elleni oltás véd a kanyaró ellen, nincs olyan, hogy csak ilyen vagy olyan változat ellen. És ez a probléma, tök igazad lenne más betegségnél, de ez nem így működik. Ez egy félkész termék, nehezebb megítélni, mint a fertőző betegségekre adott oltásokat.

2014. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
38%

Az a teória, hogy a rákot egyedül vírusok okoznák, a mai napig nem bizonyított. Ezt a tényt az amerikai Nemzeti Rákkutató Intézet, az NCI (National Cancer Institute)is beismeri. Azt az állítást, hogy a HPV-vírus lenne a méhnyakrák okozója, nagyon meg kell kérdőjelezni. Ez a mai napig csupán feltételezés, semmiképpen nem bizonyított tény. Ilyen és hasonló gondolatok csupán olyan embereknek jutnak eszébe, akik nem betegekkel foglalkozó orvosok, akik nem látnak tovább a Petri-csésze szélénél.Melyik a 100 közül?


A HPV-ről (Human Papilloma Virus) tudni kell, hogy több mint 100 különféle típusát lehet megkülönböztetni. Ezek közül közel 30 azoknak a száma, amelyek a virológusok véleménye szerint rákot okozhatnak. Veszélyesnek a HPV 16 és 18 számít, ezek okoznák a méhnyakrák 70%-át. Állítólag. A kérdés csupán annyi, hogy mi történik az állítólag szintén rákot okozó többi típussal, ha csak a 16-os és 18-as ellen oltunk? Mert a 6-os és a 11-es típust (ami a Magyarországon is forgalomban lévő egyik HPV elleni védőoltásban szintén jelen van), a szeméremtáji szemölcsök miatt adják, legalábbis így értettem a leírásokból. A tanulmányok szerint viszont a 16-os és 18-as előfordulása elhanyagolhatóan kicsi: 0,8 és 2,3% közötti (USA). Tehát mi ellen is oltunk?


Tudni kellene azt is, hogy aki nemi életet él, az hamarosan megfertőződik a HPV egyik vagy másik formájával, ami viszont általában mindenfajta kezelés nélkül egy éven belül eltűnik. A fertőzés több, mint 90%-a spontán gyógyul, tehát az oltás felesleges.


Az oltás bevezetését megelőző tanulmányokban sok olyan kérdés szerepel, amit a gyártóknak meg kellene tudni válaszolni: miért végezték a vizsgálatokat Costa Rica vidéki tartományában, Guanacastéban, és miért csak 16 és 23 év között lévő nők részvételével? Miért nem volt placebo-kontrollált tanulmány, hiszen a placebo kizárólag annyiban különbözött az igazi oltástól, hogy csak a géntechnikailag előállított vírusrész hiányzott belőle? Ez azt jelentette, hogy a mellékhatások mindkét csoportban szinte azonosak voltak! Egy másik úgynevezett kontrollcsoport igazi placebo helyett Hepatitis-B oltást kapott.


Tehát mit is hasonlítottak össze ezekben a tanulmányokban? Az almát a körtével?


A következő kérdés: Miért ajánlották a HPV-oltást először 11, most pedig már 9 éves kortól, hiszen ilyen korú gyerekekkel egyáltalán nincsenek tapasztalatok? Kísérletezünk a gyermekeinken, unokáinkon?


Fontos megemlíteni azt is, hogy az oltóanyagban az immunválaszt fokozó, megerősítő anyag az alumínium. Egy új, eddig ismeretlen alumíniumsót alkalmaztak, amit eddig soha, sehol nem vetettek be: AHS – Aluminium-hydroxifoszfát-szulfát 225 mikrogramm/dózis, vagyis 675 mikrogramm terhelés személyenként... Ez pedig nagyon sok!


Az alumínium ismert mellékhatásai: Alzheimer-kór, Parkinson-kór, epilepszia, szklerózis multiplex, osteomalacia (csontlágyulás), CFS – krónikus fáradtság szindróma – , anémia (vérszegénység), asztma, Boeck-szarkoidózis, Crohn-betegség, rák.


C. Exley, Keele Egyetem, Nagy-Britannia: „Nincs bizonyíték arra, hogy az ember fiziológiája a biológiailag aktív alumínium kihívására felkészült volna, és naivitás feltételezni, hogy jelenléte nem káros."

„Az alumínium hozzájárul a betegségek keletkezéséhez; és ez folytatódni fog, ha a továbbiakban a test alumínium általi terhelését nem vesszük figyelembe."


A „védőoltás”-nak elnevezett készítményt az USA-ban 2006-tól, Európában 2007-től adják serdülő lányoknak – legújabban azonban fiúknak is. A gyakori mellékhatások és halálesetek miatt a nagy médiakampánnyal és lobbimunkával bevezetett oltás elfogadása sok felelős szakembernek komoly gondot okozott. Németországban 2008-ban 13 neves professzor fordult írásban az oltásokért felelős intézethez, kérve az indikáció és az oltási javaslat felülbírálását. A beadvány semmit nem változtatott a kialakult helyzeten – sajnos.


Augsburgi magánrendelőmben 2007-től feltűnően megszaporodott azon elkeseredett szülők száma, akik úgy találták és állították, hogy gyermekük a HPV-oltást (leginkább a második és harmadik oltást) követően betegedett meg. A panaszolt tünetek roppant széles skálán mozogtak: teljesítőképesség csökkenése, fej- és ízületi fájdalmak, látászavar, koncentrálásra való képtelenség, menstruációs zavarok, a menzesz elmaradása, emésztési és légúti panaszok, fertőzések – hogy csupán néhányat említsek. Egyeseknek tudtam, másoknak sajnos nem tudtam segíteni...


A német nyelvterületet érintő második haláleset Ausztriában történt: 2007. október 12-én elhunyt Ausztriában a 19 éves diáklány, Jazmin, aki a nagyon nagy hatást gyakorló és intenzív hirdetés hatására 21 nappal az említett dátum előtt beoltatta magát. Ezt az esetet részleteiben ismerem, mivel az elhunyt édesapjával kétszer is beszéltem telefonon. Ezt közölte velem:


„Röviddel az oltás után kezdődtek a kellemetlen tünetek: fejfájás, fényérzékenység, makacs gyomorpanaszok és hasmenés, melyek főleg az utolsó 7-10 napban erősödtek.” Jazmint édesapja halva találta bécsi diákszobájában. A halál oka (feltehetőleg) a légzőközpont bénulása volt.


Az okok felderítésében több hiba is fellelhető: a boncolás csak 6 nappal az elhalálozást követően történt meg. Ekkor az agyvíz (liquor) vizsgálata már nem volt egyértelműen kiértékelhető. A patológus mégis így fogalmazott: „Az a lehetőség, hogy egy allergiás immunológiai esemény vagy a HPV-oltás lenne felelős a halál bekövetkezéséért, orvosilag nem kizárható, mert egy fontos vizsgálat nem volt kivitelezhető.” A patológus prof. dr. Missliwetz kijelentette, hogy nagy valószínűséggel egy olyan agyi gyulladásos folyamat zajlott le, amit ADEM-nek nevezünk. (Akut demyelinizáló encephalo-myelitis, főként gyermekeknél, fiataloknál előforduló központi idegrendszeri gyulladás. Fertőző betegség vagy oltás után néhány héttel fellépő megbetegedés. Klinikailag a sclerosis multiplextől nem különböztethető meg. Tünetei: lelassult viselkedés, tudatzavar, fejfájás, nyaki merevség, hányás, epilepsziás rohamok, bénulás, a koordináció zavarai, a látóideg kétoldali gyulladása látászavarral...)"Nem kívánt események" forrása lehet


Az USA-ban 2013 végéig a HPV-oltással kapcsolatban a következő oltást követő nem kívánt eseményeket (OKNE) regisztrálták a VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System – Oltások Káros Mellékhatását Jelentő Rendszer) honlapján:


Nem kívánt eseményről jelentés összesen: 30 352

Komoly: 4091

Kórházi ápolásra szorult: 3065

Hosszabb kórházi ápolás: 234

Életveszélyes: 562

Méhnyakrák: 64

Méhnyakrákot megelőző állapot (előstádium): 214

Nem gyógyult meg: 6032

Rokkant maradt: 952

Halál: 140

2014. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 14 évedben 11 kötelező oltást kaptál. És valószínűleg volt részed 1-2 ajánlott oltásban is csecsemőként. Lett tőlük bajod? Meghaltál? Lebénultál? Autizmus kialakult nálad? Esetleg nőtt harmadik melled vagy füled? Erősen kétlem.

Ennyit az észérvekről.


Egyébként pedig az a véleményem, hogy tényleg teljesen felesleges erőltetni az oltásokat. Nem csak a HPV ellenit, hanem az összes többit is. Akinek van esze, az úgyis beadatja, akinek nincs azért pedig nem kár. Legalább néhány hülyével kevesebb lesz az országunkban. Így is marad éppen elég belőlük. A hülye döntésedből pedig látszik, hogy te is ezeknek a népes táborát erősíted! (És ezt nem a 11 gyerekkori oltásodnak köszönheted.)

2014. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Az OKNE (oltást követő nem kívánt eseményeket) nem mutatja azt, hogy milyen lehetséges mellékhatásai vannak az oltásnak. Azt mutatja mi lép fel az oltás után, de nem feltétlenül annak következtében. Csak klinikai vizsgálatokból származó vagy utánkövetéses adatokból lehet a mellékhatásokra következtetni - oltott és oltatlan populáció összevetésével.
2014. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

ÉRDEMES! Én 18 éves koromban kaptam meg és teljes mellszélességgel mellette állok, főleg egy neves ilyen témában előadásokat tartó orvossal is beszéltem a témáról. Azt tudni kell, hogy csak 4 fajtája ellen véd (100%osan), de egyes típusok elég hasonlóak egymáshoz, így állítólag keresztvédelmet is mutat több fajtával.


Ettől függetlenül rákszűrésre KELL járni,óvszert KELL használni, de szerintem nagyon klassz dolog, hogy a legagresszívabb típusok ellen védelmet nyújt.


Legtöbb szülő azt se tudja mit csinál a fia/lánya, védekezik-e vagy sem, mellesleg óvszerrel is terjedhet a szemölcs, ami ritka makacs jószág is lehet ám.

Még ha a leányzó megfelelő életet élt is, a srác akivel összekerül akár komoly kapcsolatra mi van ha nem? Sokszor olyan pasik élnek érdekes életmódot, akikről sose feltételeznénk.


Abszolút látom értelmét, hogy ne kelljen esetlegesen a most tizenéves gyereknek majd huszon-harmin éves korában kimetszésre meg hasonlóakra járni, meg három havonta rákszűrésre. Szerintem nem oltatni felelőtlenség.

2014. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

"Azt tudni kell, hogy csak 4 fajtája ellen véd (100%osan)"


Úgy tudom a 4 komponensű HPV vakcina hatásossága 76%. Amúgy nincs 100%-os hatásosságú védőoltás, mert nem mindenki szerokonvertál az oltás után.


"Results A total of 124 000 girls and women were vaccinated between 2006 and 2010. Girls and women with at least one university-educated parent were 15 times more likely to be vaccinated before age 20 years than girls and women whose parents did not complete high school (relative risk ratio = 15.45, 95% confidence interval [CI] = 14.65 to 16.30). Among those aged older than 20 years, GW rates declined among the unvaccinated, suggesting that HPV vaccines were preferentially used by women at high risk of GW. Vaccination effectiveness was 76% (95% CI = 73% to 79%) among those who received three doses of the vaccine with their first dose before age 20 years. Vaccine effectiveness was highest in girls vaccinated before age 14 years (effectiveness = 93%, 95% CI = 73% to 98%)."


[link]

2014. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Oké szerintem meg:

"Studies have shown it is 100% effective in the prevention of cervical precancers and noninvasive cervical cancers caused by HPV-16 and 18 in those not already exposed to those strains, according to Merck & Co. Inc., which makes Gardasil....."

[link]


Nem ér, hogy nem 100%os a védettség. ha 98 akkor is több, mint a nulla.

2014. nov. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
*érv
2014. nov. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Te az adott típusú rák megelőzésében a hatásosságát érted? Én azt, hogy adott vírus ellen termel-e a szervezete antitesteket vagy sem. A vakcinákat ez alapján mérik általában.
2014. nov. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!