Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV, Méhnyakrák: Hogy is van...

HPV, Méhnyakrák: Hogy is van ez a védőoltás?

Figyelt kérdés

13/L.

2 emberen kívül (amibe én is beletartozok), mindenki megkapja a védőoltást. De: ez az ismertető azt írja, ha beoltottad magad akkor is van esély rá, hogy elkapd a fertőzést. Ha pedig, járok szűrésre, akkor is kiderülne. És, a nők 90%-a, úgymond "kigyógyul", az immunrendszere segítségével.

Valaki magyarázza el: MI ÉRTELME?!

Ki adja rá a biztosítékot, hogy biztonságos?



2014. szept. 13. 12:08
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
54%

Asszem Spanyolországban volt tömeges rosszullét miatta pár éve. Nem találtak okot, de komoly negatív hatások voltak, mentőket is emlegettek. Ennél többre nem emlékszem.


Én még régebben megfogadtam, hogy soha többé nem oltatom magam, elég volt egyszer légzési nehézségekkel, keringési rendellenességgel megküzdeni, visszamaradt problémákkal együtt élni. Sajnos Magyarországon nem nagyon veszik figyelembe a mellékhatásokat, legyintenek rájuk, amikor rákérdeztem, kiderült, hogy az esetemet nem is jelentették pedig azonnal orvosi ellátásra szorultam a beadás után. (Biztos rontotta volna a szép kis statisztikájukat.)

2014. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

A HPV-nek rengeteg törzse van, ezek között két nagyobb kategóriát különítenek el: magas rizikójú típusokat, amelyek jellemzően méhnyakrákot és egyéb ritkább ráktípusokat okoznak, illetve az alacsony rizikójú típusokat, amelyek ilyen gusztustalan kis szemölcsöket eredményeznek:

[link]

[link]


A HPV elleni védőoltás 4 törzs ellen véd, a két leggyakoribb magas, és a két leggyakoribb alacsony rizikójú ellen.


Ez tehát azt jelenti, hogy nem véd 100%-ban, hiszem attól a többi vírustörzset elkaphatod, de mondjuk életed során nem 10% esélyed lesz a méhnyakrákra, csak 1%. Azért úgy gondolom, az sem teljesen mindegy.

A szemölcsökről nem is beszélve, amik igen csak meg tudják keseríteni az ember életét.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__59688..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__5332015-..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__5..


Azt pedig nem árt tudni, hogy mire egy gyógyszer forgalomba kerül, eltelik 10 év. Addig folyamatosan vizsgálják, és igen, leírják a mellékhatásokat is, senki se titkolja el.

Itt el lehet olvasni az összes mellékhatást: [link]


Az is tény, hogy attól, hogy beadatja vki az oltást, még érdemes szűrésre járnia.

Sőt, az is igaz, hogy ha vki nem oltatja be magát, de rendszeresen jár szűrésre, akkor nem fog méhnyakrákban meghalni, mert előbb észreveszik a bajt.

Csak azért az sem mindegy, hogy kivágnak-e egy darabot az ember méhszájából vagy sem...


Szerintem szomorú, hogy van lehetőség egy ilyen drága oltást TELJESEN INGYEN megkapni, és az emberek nem élnek vele.

2014. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%

Ez az oltás csak(!) 60%-ban véd! Ezt elfelejtik közölni!!!!!

Vagyis a kb.140 HP vírus variáns közül csak 4(!) ellen véd. Jó ez a négy a leggyakoribb, de mi van többivel.

2014. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
Logikus, ha "csak" a 4 leggyakoribb vírus ellen véd, akkor minek is adassuk be, hogy legalább ennyivel is be legyünk biztosítva...mivel ennek a legnagyobb a veszélye...
2014. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem szomorú, hogy van lehetőség egy ilyen drága oltást TELJESEN INGYEN megkapni, és az emberek nem élnek vele."


Szerintem meg tök érthető, a HPV vírus kizárólag szexuális úton terjed, tehát kapásból, aki nem él szexuális életet az nyugodtan megtagadhatja, mert 100%-ban védett (ez a védőoltás hatásosság szempontjából ennek a közelébe sem ér). Ha van hatásosabb módszer valami elérésére azt kell alkalmazni. És nem tudom miért kell rák elleni védőoltásnak eladni, mikor nincs ilyen direkt (egy az egyhez) kapcsolat a rák és a hpv között. Elég nagy hülyeség lesz belőle lásd: nem teszem le a cigit, mert beoltattam magam.

2014. szept. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

"aki nem él szexuális életet az nyugodtan megtagadhatja, mert 100%-ban védett "


Azért az elég ritka, hogy valaki egész élete során nem él nemi életet.

2014. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Normális ember úgyis jár évente szűrésre tehát ha baj van, ami oltás mellett is előfordulhat időben kiderül.
2014. szept. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%
17-es persze kiderül, és szépen ki is metél az orvos egy gyönyörű kónusz alakú darabot az illető hölgy méhszájából. És közvetlen kapcsolat van a HPV és a méhnyakrák között. A vírus idézi elő a sejtek malignus transzformálódását.
2014. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
Igen de az oltas mellett is elofordulhat. De ha valaki annyira fel oltassa be magat hogy csokkentse a szazalekot. Szemely szerint jobban felek az alattomosan rejtozkodo raktipusoktol amik mehnyakrakszuresnel nem derulnek ki.
2014. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

"Oltás mellett is előfordul".

Jah, csak nem mindegy, hogy mekkora eséllyel leszel méhnyakrákos. Azért 10 meg 1% között is jelentős ám a különbség.

Bocs, de szerintem ez nem logikus érvelés.

2014. szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!