Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj felhelyezni a tampont?

Miért fáj felhelyezni a tampont?

Figyelt kérdés
(már pár hónapja szinte csak azt használok, él elöző 1-2 alkalomal is fájt a végén rendesen felhelyezni, mostmeg ma jött meg és tampont akartam használni, és épphogy beraktam (meg majdnem az egész cérna kintvolt, és nagyon fájt) Mivel enyhithetném? Vagy ez mitől van? (meg már alapból is rástresszelek a fájdalomra visszagondolva, de sokkal egyszerübb is kényelmesebb az tampon mintsem a betét. ) Mit tegyek?
2014. aug. 28. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt a gyk-n is rengetegszer leírták, a tamponban is le szokták írni, hogyan kell helyesen berakni. Ha majdnem az egész cérna kint van, akkor nincs elég mélyen. Ha mélyen van, rendesen betéve, akkor nem érezhetsz semmit.

Többeknek bejön, hogy először csak az ujjukat dugják be, tampon nélkül, hogy érezzék, hova, milyen görbülettel kell mennie, majd jöhet a tampon. Nedvesen könnyebb berakni (tehát a menstruáció legelején, akinél fokozatosan jön vagy a legvégén, no akkor nehezebb).

2014. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
lélegezz hosszan ki, amikor átnyomod a görbületen, az kicsit lelazít. És dolgozz gyorsan, ne vacakolj, hogy jaj ott fáj, csak pikk-pakk és bent is van.
2014. aug. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De a pici méretet tetted be?
2014. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Éjszakára simán használhatod a betétet is
2014. aug. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1

tudom, hogy hell használni, nemkell oktatni.. nem ezzel van a bajom..

#2

nem a ,,görbületel" hanem a végén van gondom.

#3

kicsit és normált szoktam használni, jelen esetben picit

#4

néha szoktam

2014. aug. 29. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha szűz vagy, akkor (valószínűleg) azért nehezebb feltenni
2014. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Váltogasd, egyszer az egyiket teszed be,

máskor a másik fajtát -

2014. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

53%

szedd már össze a gondolataidat és próbálj egy üzenetet küldeni a sok apró részüzenet helyett!

2014. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6,7 nem vagyok szűz, amúgy össze vissza vérzéstől függően használom

#8 jó gondolat.xD

2014. aug. 29. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor viszont túl mèlyre teszed szerintem .próbáltad picit kijjebb húzni? úgy is fáj?
2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!