Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációkor miért változik...

Menstruációkor miért változik meg az emésztés is?

Figyelt kérdés
Mikor megjön meg kicsivel előtte, mindig görcsöl a hasam és hasmenésem van meg ilyesmik, többször megyek vécére, de hát nem gondoltam volna, hogy a 2 dolog összefügg.. De aztán most olvastam az oldalon, hogy másnak is szokott lenni ilyen hasmenéses panasza. Hogyan befolyásolhatják a nemi hormonok az emésztés működését?
2014. aug. 27. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt veszem észre - és logikus is -, hogy 2 hétig a szervezet úgy készül, hogy el kell készítenie egy új embert: ehhez felhalmoz tápanyagot, elraktároz mindent, ételt, folyadékot; a testsúly is megnő, a cici feszül. Aztán mikor nem történik megtermékenyülés, ezt az egész felhalmozott dolgot elengedi, hiszen szükségtelen. Ilyenkor szoktam 3x annyit kakilni, mint egyébként, 50 percenként 5 dl-t pisilni, mikor nem is ittam semennyit, stb.
2014. aug. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz menstruáció előtt elég sokan bevizesednek . Ödémások lesznek. Ez normál folyamat. Ilyenkor főleg előtte való nap, már a belek mozognak , van akinek hasmenése lesz, mert víz bő lesz a béltraktus. Hormonok kapcsolatban vannak az idegrendszerre, ami meg hat a gyomor működésére
2014. aug. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem az emésztésed változik meg, hanem a bélfal izomzata lazul el kissé, így hamarabb érzed, hogy menni kell, még a teljes vízvisszaszívás előtt, emiatt tűnik enyhe hasmenésnek.
2014. aug. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!