Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire hatékony gyógyszer a...

Mennyire hatékony gyógyszer a metformin a pcos kezelésében?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy pcos oldalon, hogy segít a cukorszint normalizálásában inzulin rezisztenciásoknál a diéta és a sport mellett. Én is pcos vagyok de nálam nem állapítottak meg inzulin rezisztenciát, persze tudom h ez teljesen mégsem zárja ki, de nekem nem írtak fel ilyen gyógyszert. Azt is olvastam még hasfájás hasmenés normális mellékhatása és terhesség alatt sem váltott ki semmilyen mellékhatást. Van valakinek tapasztalata erről a gyógyszerről? Tényleg minden pcos szedheti? Esetleg másfajta mellékhatások?

#PCOS #merformin
2014. aug. 25. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem sincs IR-em, sőt, alacsony a cukrom, viszont az endokrinológusom felírta 2x500 mg Meforalt, mert a PCOSosok háromnegyedénél akkor is segít, ha nincs IR, vagy kezdődő IR van. Amint elkezdtem szedni, azóta minden hónapban 30-32 napos lett a ciklusom, , a 2. hónaptól van peteérésem, az első próbálkozós hónapban babánk lett. Most vagyok 7 hetes! :) A 14. hétig szedni fogom, után leépítjük, még 2 hétig csak 1x500 mg-ot. Nincs rossz hatással a babára, sőt a kiegyensúlyozatlan cukroszint lehet a nagyobb baj. Az első 2-3 hétben okozott enyhe hányingert, étvágytalanságot, nekem hasmenésem nem volt tőle. Szerintem érdemes megpróbálni mindenképpen, keress egy felvilágosult endokrinológust, vagy akár egy nőgyógyászt. Ha Vas megyei vagy, akkor tudok ajánlani, aki felírja.
2014. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogyha egyelőre nem találsz olyan dokit, aki felírja a metformint, akkor minden étkezés előtt igyál egy 2 dl-es kecskeruta teát. Gondolom olvastad, hogy annak is ugyanaz a hatóanyaga, mint a metforminnak, csak nem okoz mellékhatásokat. Ha enyhe a PCOS-od, ez is segíteni fog. Étkezés előtt idd meg a bögrét, és úgy egyél. És még egy. Ha nem is diétázol, akkor is próbáld meg elhagyni a fehérlisztes dolgokat, a cukrot, és egyél sok zöldséget. Nem nagyon drága a bulgur sem köretnek, és nagyon finom, olyan mint a rizs-tarhonya keverék. Nekem ezek is segítettek szerintem. Mivel nekem volt gyógyszerem, teát csak az ebéd előtt ittam 1 pohárral. Ha kérdésed van, nyugodtan írj privit! :)
2014. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, és gratulálok a babához! :) Még nem hallottam erről a teáról de utána nézek. Ennek rendkívül örülök, hogy van másfajta mód is a gyógyszeren kívül. Pest megyei vagyok, de feltétlenül meg fogom kérdezni a nőgyógyászomat. Én még csak 18 vagyok és nemrégiben tudtam meg, hogy pcosem van. Köszönöm a hasznos tippeket, megfogadom! :)
2014. aug. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!