Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » C3-as lett a citológiám, mit...

C3-as lett a citológiám, mit jelent?

Figyelt kérdés

A dokival még csak telefonon beszéltem, azt mondta, ad valami kúpot, aztán újra vesz mintát, majd ha az is rossz lesz, akkor kell csak izgulni. Viszont én nagyon meg vagyok ijedve, 30 éves vagyok, két csöpp babával.

Segítsetek!!!!


2010. jan. 15. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

P3, nem?

a 3 nem vészes. általában gyulladást jelent. a kúpot a gyulladásra adja, ami valszeg segít majd a gyulladás megszüntetésében.

2010. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így tudom ahogy előttem írták.
2010. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizz az orvosodba! Ha nagy baj lenne nem ezt mondta volna.
2010. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen. a P1 a szűzlányoknál fordul elő.A P2 a normális szexuális életet élő, negatív lelet.

A P3 már kivizsgálandó és a HPV előjele is lehet.


kolléganőmnek ilyen volt és 4 hét táppénz, mert szövetmintavétel után bizony, ki kellett kanyarintani az atuóipusos sejteket. Szerencsére a fél éves kontroll negatív lett. Tehát nagyon jó eséllyel gyógyítható.A lényeg, hogy konzultál a dokival a további kezelésről és addig járni orvoshoz, amíg P2 lesz.

2010. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A P3 nem rák, csak egy zavart sejtkép, amit, ha a műszerrel (kolposzkópia) észlelt elváltozás területében "kis ráhagyással" kimetszenek, az esetek 98 %-ában maradéktalanul gyógyul. A partnerét emiatt nem kell kezelni, de ezért ő egy potenciális kórokozó-hordozó, tehát végig kell gondolni, nincs-e akár tünetet nem okozó gyulladása. Tudom, nehéz egy urológust rávenni prosztata-váladék vizsgálatra (vírusok is!!!), de nem lehetetlen. Oka ennek az, hogy sokszor a férfinak nincsenek tünetei, de hordozó és visszafertőzheti a nőt.Ezt egy orvostól másoltam, talán kicsit megnyugtat.
2010. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!