Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen szavak és kifejezések...

Milyen szavak és kifejezések léteznek menstruációra?

Figyelt kérdés
Komoly kifejezések is jöhetnek, de főleg viccesek
2008. aug. 5. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menses, mensi, mikulás, havibaj.
2008. aug. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Első válaszoló vagyok: a minap a párom kérdezte meg tőlem a nyaralás során: "van nálad betti vagy tampi?" Szóval betét vagy tampon :) Vicces volt :D
2008. aug. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a havi bajt meg a mikulást szoktam használni, de van még pl: vendég, vattadéj, piros betűs nap. Meg még biztos van egy csomó más is.
2008. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigiek mellett egyre többet hallom a "menzi" szót, z-vel ejtve, elborult ezoterikusok "holdkunyhó"-nak nevezik (merthogy az indián asszonyok ilyenkor elvonulnak egy speciális kunyhóba, és pár napig a Holdasszonyhoz imádkoznak), van, aki egyszerűen csak "havi"-nak hívja, én magam annyit szoktam mondani: "megjött" vagy "megvan".

A havi baj elnevezés szerintem hülyeség: a normális menstruáció pont azt jelzi, hogy minden rendben van a szervezettel, és nincsen semmi baj az illető nő hormonháztartásával. Ez csak egy vélemény... :P

2008. aug. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
menyus
2008. aug. 5. 23:04
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én már menszinek is hallottam sz-szel.
2008. aug. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a csajokkal rendornek nevezzuk:)))))) Peldaul ha valaki nem tudja az osztalybol akkor azt mondjuk a tegnap meglatogatott a rendor.Azert hivjuk rendornek mert hogy a rendor tartja a piros stop tablat es azert:)))
2008. aug. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én havi áldásnak nevezem. :)
2008. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nő-vér
2008. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!