Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miert fáj igy a tampon?

Miert fáj igy a tampon?

Figyelt kérdés
Lassan 15 éves vagyok, 12éves korom ota betétet használok de mára már elég kellemetlen lett, ha strandolnék a barátaimmal, csak ha szoknyát vennék fel satöbbi.. Viszont, a tampon felhelyezése szörnyen kellemetlen szúrò érzés. A növérem azt mondja nem reszen fel elég mélyre de igy is roppant kellemetlen a mini tampon használata. Ismertek esetleg trükköket a fájdalommentes felhelyezés érdekében? Szörnyen hálás lennék 😔
2014. aug. 10. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Rosszul helyezed fel, az már egyszer biztos. Mert ha jól helyeznéd fel, akkor semmit nem érezhetnél a használatából.

Tedd fel az egyik lábadat valahová, kezd el tolni felfelé és lesz egy kis hajlás, ahol majd picit meg kell döntened a felhelyezés fokát és akkor felmegy teljesen, amennyire kell és jó lesz minden.

2014. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Próbáld meg úgy, hogy leguggolsz, jó nagy terpeszbe, először az ujjaddal próbáld, majd ugyanazzal a mozdulattal mehet a tampon. Miközben nyomod fel, ne állj meg, hanem lehetőleg egy mozdulattal csináld. Én is így csináltam annak idején, szerintem biztos sikerül. Sok sikert! 16/l
2014. aug. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel nagyon óvatosnak kell lenned! A tampon rosszul való felhelyezésétől toxikus sokk szindrómát is kaphatsz.
2014. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyet használsz, de a silk touch borítású ob csusszan nekem a legkönnyebben És igen, egy mozdulattal lehetőleg.
2014. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ezzel nagyon óvatosnak kell lenned! A tampon rosszul való felhelyezésétől toxikus sokk szindrómát is kaphatsz."

Legalább nézz utána, hogy mit jelent ez a dolog, mielőtt nagy szavakkal dobálózol is ijesztgetsz másokat!

A toxikus sokk szindrómának semmi köze a tampon felhelyezéséhez!

Egészen konkrétan ezt jelenti:

A szindrómát a hüvelyben és a méhnyakban fellelhető, a tampon anyagában, valamint a menstruációs vérben szaporodó baktériumtörzsek (általában Staphylococcus aureus, néha Streptococcus B törzsek) által termelt méreganyagok (exotoxinok) okozzák azokban a nőkben, lányokban, akik hajlamosak rá. Ők azért fogékonyak ezen baktériumok szervezetükben való elszaporodására, mert korábban nem termelődött bennük ellenanyag a toxin ellen.


Részletek: [link]

2014. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!