Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha félévente szeretnék rákszűr...

Ha félévente szeretnék rákszűrésre menni, nem évente, abból lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 10:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Volt a családodban ilyen betegség, azért akarsz ilyen sűrűn menni? Mert ha nem volt, akkor inkáb pszichológusra volna szükséged. Ha pedig volt, akkor is évente elég.
2010. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
BUNKÓK KÍMÉLJENEK!!!
2010. jan. 13. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Bajod biztos nem lesz, mivel nem használnak sem sugárzást sem egyéb káros anyagot...
2010. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló vagyok, elnézést, ha megbántottalak, nem volt szándékos. De nálunk a családban volt rákos beteg (én), és ezért a környezetem gyakrabban jár szűrésre, vagyis évente. Azért kérdeztem, hogy Nálatok volt-e ilyen, mert ha volt, akkor jogos az évenkénti szűrés. De félévenként járni, az már valami beteges félelmet jelent, azért írtam a pszichológust, hogy feloldja ezt a félelmet.
2010. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó, bocsi, ne haragudj! Nincs semmi ilyesmi, csak kíváncsi voltam. Köszi!
2010. jan. 14. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia,

van, hogy évente többször is megcsinálják, pl. P2-P3-as leletnél indokolt lehet a gyakoribb mintavétel. Elvileg a tb évente egy rákszűrést finanszíroz alapesetben - de az évi egy ajánlott is, enélkül általában fel sem írnak fogamzásgátlót, ha ez nincs meg.

Sajnos én már hallottam olyat, hogy valakinek rendszeres szűrés mellett is kifejlődött méhnyakrákja (index fórumban is panaszkodtak hasonlóról), nem mindegy, a méhnyak mely részéről veszik a mintát, esetleg mindig ugyanonnan, ahol éppen pont minden rendben...

2010. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek.

A szűrés nem előzi meg a rák kifejlődését! Nem is az a célja, hanem, hogy ha kifejlődik a rák, még időben el tudják kezdeni a kezelést. De NEM VÉD MEG TŐLE!

2010. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze, logikus, hogy nem véd meg, de nem egy esetről olvastam, hogy az elvileg 10-15 év alatt kifejlődő előrehaladott méhnyakrákot a rendszeres szűrés ellenére is csak késői stádiumban diagnosztizálták. Erre gondoltam.
2010. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!