Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása....

Fogamzásgátló abbahagyása. Vélemény?

Figyelt kérdés
4,5 évig szedtem sensonettet. Nagyon meg voltam elégedve vele. Nem rég azonban közölték, hogy már nincs forgalomban és adtak helyette Yamnát (mert, hogy ugyanaz csak más a neve). 3 hónap múlva közölték, hogy már azt sem lehet kapni ezért adtak mirabellát mert, hogy az szintén ugyanaz...amióta viszont ezt szedem állandóan éhes vagyok és csak úgy jönnek fel rám a kilók....evés után is olyan mint ha nem ettem volna...nem beszélve az állandó mellfeszülésről..sokszor nem bírom elviselni mikor párom hozzám ér annyira fáj...szegény persze néz bután, hogy miért..arra is gondoltam, hogy abba kéne hagynom...összességében 6 éve szedek gyógyszert. lehet h a sok váltás megviselte a szervezetem? Hiába ugyanaz a hatóanyaguk mégis más hatással van rám.. Másik gyógyszert nem szeretnék íratni mert azok már 7-8 ezer felett lennének azt pedig nem engedhetem meg magamnak.Mi a véleményetek? Előre is köszönöm annak aki normálisan válaszol :)

2014. júl. 25. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, az ideális fogamzásgátló megtalálása sajnos időbe telhet. Sajnálom, hogy a sensonette-et megszüntették. Természetesen hagyd abba, ha már úgy érzed, hogy túl sok hátránya van az előnyeihez képest.
2014. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Nuvaring nem jöhet szamitasba?Külföldön nagyon kedvelt.
2014. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fél éven belül a 3. gyógyszert szedem. nem szeretnék másikra váltani..épp elég volt ez a sok csere. :/
2014. júl. 25. 15:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok gyógyszer van még 7 ezer alatt vagy körül. Az nem indok, hogy nem szeretnéd a 4. fajta gyógyszert szedni, ha egyszer vagy kivonták a forgalomból vagy nem használ, akkor váltani kell. Gondolom nem véletlen kezdtél el gyógyszert szedni. Ha hiba csúszik az óvszeres védekezésbe az eseményutáni is 5 ezer vagy 7, attól függően, hogy 72 vagy 120 órásat kapsz.


Nekem 7200 körül van a gyógyszerem (patikától függően plusz mínusz párszáz forint) de megvagyok elégedve vele, mert ez a 4. és végre nincsenek olyan mellékhatások, mint az előtte lévő 3-nak. Pedig az egyiket 2 évig, másikat fél évig majd 3 hónapig szedtem. A mostanit 1 éve. Az első gyógyszerem még 9 ezer körül volt (azóta lement az ára 5-re). Tehát gondold át, plusz lehet mondani a nőgyógyásznak, hogy valami olcsóbbat szeretnél, van sok "diák" barátnak titulált, amik 5 ezer körül mozognak. Pl a Symicia az egyik legfelkapottabb. (3 barátnőm is ezt szedi, én is szedtem, nálam a mellékhatás elviselhetetlen volt)

2014. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam háziorvosnál. Beutalt vérvizsgálatra. Mondta, hogy a szakorvosnál kérjek beutalót hormonszint vizsgálatra. Ma voltam nőgyógyásznál...az első megállapítás h mindennel jobban foglalkoztak mint velem..végig sem hallgattak h mi a problémám..az asszisztens nő ritka bunkó és nagyképű volt..burkoltan közölte h tök hülye vagyok és mégis h gondolom én ezt...az orvos lerántott egy tájékoztatót a polcról, hogy akkor mostantól szedjem a Deciora nevű gyógyszert /amiről csak rossz tapasztalatot olvasok mindenhol/.... 08,29-én megyek a vérvigygálatra. előtte héten kéne elkezdenem de nem tudom h jó ötlet-e..lehet a mostaniból kéne vennem még 1 havit és az eredmény után eldönteni h mi legyen? Mert ha esetleg kiderül h baj van akkor lehet inkább abba hagyom vagy abba is hagyatják...mi a véleményetek? Teljesen elkeseredtem h elzavartak, hogy semmi bajom és nem foglalkoztak az egésszel.
2014. aug. 8. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!