Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jól számolom a napokat?

Jól számolom a napokat?

Figyelt kérdés

Segítséget kérnék : októberben 15. -én , novemberben 11. -én, decemberben 10. -én jött meg a menstruációm. Én úgy számolom, hogy dec. 10-től számolok 28 napot, tehát most januárban elvileg 06. -án kellet volna megjönnie. De még nincs sehol !!!! Változó, hogy hány napra jön meg.Van,hogy 28, 29, 31. de előfordult már egyszer, hogy 36 napra jött meg. A barátommal folyamatosan védekezünk így nem gondolnám, hogy terhes vagyok!! Bár a védekezés ellenére minden hónapban izgulok, ha késik egy napot!!! - ez meg lehet , hogy betegség, ez a túlzott izgulás? Az elmúlt héten eléggé meg voltam fázva, gondolom ez is befolyásolhatja. Egyáltalán jól számolom a napokat? Tehát , ha pl. 10. -én jött meg, akkor most is 10. -e köröl kell, hogy megjöjjön, és nem a 10. -től kell a 28 napot számolni? Ti hogy számoltok?

A segítségeteket előre is köszönöm!


2010. jan. 10. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

A túlzott izgulás simán okozhatja azt, hogy elmarad vagy előfordulhat az is, hogy hamarabb jön meg. És betegség miatt is lehet.

Amúgy szerintem a legbiztosabb, ha fogamzásgátlót szedsz. Akkor nincs izgulás, vagy legalább nem úgy, mint az óvszernél vagy egyébnél.

Én ezért sosem számolgatok, a fogamzásgátló nagyon pontosan beállítja a ciklust (igen, a veszélyeivel is tisztában vagyok, de én nem akarok folyton izgulni, hogy vajon elszakadt-e az óvszer...)


22/L

2010. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem úgy kéne ,hogy mondjuk 10-én megjött és akkor megszámolod hogy hány napig tartott és ha már nincs, attól a naptól számítva 28 nap. De lehet, hogy hülyeséget mondok de szerintem ezt így kéne.
2010. jan. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
én is szoktam miutan lejart azutan szamolok 28 napot altalaban pontos .
2010. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, azthiszem nem olvastam elég figyelmesen a vége lemaradt: úgy kell, ahogy eddig csináltad, a mestruáció első napjától kell a 28 napot számolni , és nem a menses végétől.

Ha valaki a menses végétől számol 28 napot és a 28. napra jön meg neki megint, akkor az ő ciklusa 28+menses napjai-val egyenlő és nem csak 28 napos.

Az én cilkusom, míg el nem kezdtem szedni a tablettát 35 napos volt.

2010. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én az első napjától számoltam anno, habár nálam úgyis tökmindegy volt: mindig akkor jött meg, mikor épp mentem nyaralni/randira/strandra/kirándulni/miegyébb, akkor is, ha esetleg csak hat nappal előtte ért véget vagy már két hete meg kellett volna jönnie. Mióta tablettázom, végre nem kell ezen izgulnom, mikor pont egy nappal előtte volt szalagavatóm és teljesen ki voltam miatta idegileg, hogy "tuti egy nappal előrejön miatta", nem volt semmi baj. Mintha pórázra sikerült volna kötnöm egy rossz kutyát :)

Amúgy egy naptól még nem kell megijedni. Ha beteg voltál, természetes, hogy utána késik egy kicsit. Egyenlőre még ne félj.

2010. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat! :)
2010. jan. 10. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!