Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tapasztaltak! Már számolom a...

Tapasztaltak! Már számolom a napokat hogy mikor rakják fel a fogszabályzóm. Mien lesz? Részlettek lent

Figyelt kérdés

Lécci írjatok le mindent amit a felragasztásról kell tudni !mien érzés stb...!

és hogy mien hátrányai vannak az állandó fogszabályzónak!!

14éves lány vagyok,félek hogy majd leszolnak hogy jaj nézzmár a drótfogút..:S

és írjátok már le lécci azt is hogy mire kell vigyázni ha fogszabályzód van!!!


2010. dec. 21. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Húha.. leírni már nem tudom, mert még kicsi voltam, mikor kaptam... 4évig voltam fogszabályzós :) nem rég vették le, én villámhárítónak hívtam, és igen is ha azt mondták, hogy drótfogú, meg nézd már, fogszabályzós, meg az ilyenekre csak annyit reagáltam, hogy legalább teszek a fogaim szépségéért :)
2010. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Da puta madre ***** válasza:
Olvastam egy történetet, hogy Amerikában egy srácnak vagy 5 évig kellett fogszabályzót hordani, másnap, miután levették, kiütötték négy fogát hokiütővel....mekkora szívás már??
2010. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem fognak leszólni, nálunk még menőnek is számított, meg versenyeztünk, hogy ki rakatja bele a legjobb színt!

a ragasztás nem annyira vészes, UV sugárzóval szárítják, az kicsit furi érzés, de az egész egyáltalán nem kellemetlen. amikor a drótot belerakja és meghúzza, na az már kicsit, de túlélhető. a felrakás után 1 hétig eléggé fog fájni, meg majd puha dolgokat tudsz csak enni!

én is vártam, de jobban fogod várni a leszedést!

Sok sikert hozzá, és boldog karácsonyt!

16/L

2010. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

: DD kösziia agyorss válaszokat..: DD igenigen énis ijesmivel fogok visszavágni avgy oda se figyelek ráá: D


uu szegény hát elég szívás.xdd azért szenvedhetett!!


az biztos hogy jobban fogom várni..: DD de már olyan kíváncsi vagyok hogy mien lessz ezis egy új dolog : DD

2010. dec. 21. 16:29
 5/10 anonim ***** válasza:

megszokod, aztán az lesz a fura, ha nem lesz :D

almát nem fogsz tudni enni, minden bele fog ragadni, erre készülj fel. káposzta a legrosszabb, meg minden hosszú szálú/állagú akármi. tehát a saláták némely fajtájával is szenvedni fogsz. egy egyszerű szendvics se lesz már olyan, mint régen. rágóval nincs emlékem, mert nem igen rágóztam. az ajkaidat belülről irritálni fogja egy darabig, de vagy megszokod, vagy a doki ad rá viaszt. messziről úgy fogsz látszani, mint akinek pudvás a fogsora. hát, most hirtelen ennyi.

1 jó volt benne: volt egy merevítő az alsó fogsorom belsejében. tök jól lehetett pengetni XD

2010. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ó hát én könyveket tudnék írni a fogszabályzós élményeimből... :S Először lekenik a fogadat vmi alkohol szerűséggel aztán a brekettre raknak ragasztót és felrakják a fogadra, ott nyomják rá jó erősen. Aztán vársz 20 percet amíg megszárad, ívet hajlítanak rá és gumival/dróttal rögzítik. A gumis megoldás gyakoribb. Utána még 1-2 óráig nem fog annyira fájni viszont utána veszettül. A fogaid is érzékenyek lesznek a hidegre. Aztán x idő mulva visszamész, ha szerencséd van akkor nem csinálnak semmit, ha nincs akkor leveszik a gumikat, kicserélik a drótot. Vagyis aktiválják. Utána megint sokáig fájni fog, puha kaja stb. De egy idő után a fogad megszokja a húzásokat és már nem lesz olyan kellemetlen. :) De a szépségért meg kell szenvedni... Egyébként biztos, hogy nem fognak leszólni. Nekem 1 éve van és van olyan osztályátrsam aki nemrég vette észre, hogy rajtam van-.-' Kitartás, nem olyan vészes :)
2010. dec. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

nem epp olyan rossz amilyennek sokan mondjak

elore beraknak valamit a szadba hogy ne tudd osszecsukni ill ne erjen az ajkad a fogadhoz.azutan lekenik vaegy 3 fele mittom en mivel es rarakjak azt az anyagot amire majd a breketek kerulnek.rarakjak a breketeket es valami szerkentyuvel megszaritjak.ezutan a breketek kozepen levo kis godrocskekbe egy drotot raknak ami patko alaku:))eddig nem faj semmi..:Dvegul a patko alaku drotot szines (v nem)gumicskakkal rogzitik.ezek utan elmondjak hogy ne ragozz,ne egyel mogyorot, ne harapjal almaba es ne egyel kemeny dolgokat stb.

kb egy honap utan visszahivnak ,hogy nezzek meg mi a helyzet a patkoval.lehet cserelnek patkot lehet nem.

egy ido utan a gumikat valami drotokkal cserelik ki(fog fajni).a patkot is idovel vastagabbra fogjak cserelni.

nekem elso 3 napban fajtak a fogaim de enni tudtam.

es meg ragozni is tudtam:>igaz ha beakad akkor kell piszkaljad.

nekem az a bajom hogy tul sokat vigyorgok es valahogy beakad az ajkam a drotba...nem is tudom...es felserti a bort, de elmulik:D

velem nem csufolkodtak,inkabb erdeklodtek hogy mennyi volt

es ha faj.

nekem 2010 februarban tettek fel es 2011 februar vege fele szedik le:D(es nem igazan varom)


SOK sikert neked es kitartast.

2010. dec. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.: DD sokat segítenek már nem izgulok anynira.. :DD

14 nap és felrakják: D köszönök mindent!!!

2010. dec. 30. 14:43
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Én is veled egyidős vagyok és nekem már lassan három éve fent van de csak azért mert ritkán járunk el. A ragasztás semmilyen mértékben nem fájdalmas csak ha érzékeny a fogad a hidegre mert mielőtt felragasszák hideg vízzel le tisztítják a fogadat.Amikor ragasztanak nem érzed és már fent is van a ragasztó savanyú de kilehet bírni :D .Nekem először csak a "tappancsokat" ahogy mi hívjuk azt ragasztották fel fura érzés volt.Csak utána a drótot. Már ekkor el kell kezdened a Napi min. 3 fogmosást mert mikor leveszik fogmosás nélkül nagy az esélye hogy megmarad a "nyoma" . És a cikizéssel kapcsolatba.Én mielőtt felrakták mindenkinek mondtam hogy jajj majd lesz fogszabályzóm és így amikor megláttak h fent van nem lepődtek meg.Ha meg valaki sérteget akkor vágd vissza: Nekem legalább javítva lesz a fogamon paraszt :D .És nem kell komolyan venni nevess nyugodtan mert ha téged zavar akkor másokat is .ÉN nevetek hülyülök és semmiben nem akadályoz meg.Csak a rágózástól kíméld magad.

2011. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

uhh kösziia választ.: DD már nagyon izgulok..holnap raknák fel-.-de szabadságot vett ki az orvos igy + 1 hónap várakozzás -.- ajj túlakkarok lenni rajta.a: S

sokat segít a válaszod.. :DDDazt se tudtam hogy letisztitják a fogam:P: DD

2011. jan. 12. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!