Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szövettani vizsgálat mennyire...

Szövettani vizsgálat mennyire veszélyes/veszélytelen?

Figyelt kérdés

Van egy csomó a mellembe már régebb óta,nem okozott gondot,mikor először vizsgálták akartak szövettant,de én nem csináltattam meg. 2 terhességem alatt nem is éreztem,azt hittem eltűnt,de mikor abbahagytam a szoptatást megint elkezdtem érezni,voltam dokinál, a mérete kisebb mint régen,de lehet akar csinálni majd szövettani vizsgálatot.

Én meg hadilábon állok ezzel,hallottam,hogy nem túl jó "megbolygatni" a dolgokat,az esetleg árthat.Ugyanakkor tudom,hogy bevett eljárás,és a pontos eredmény érdekében szükséges...csak nem akarnám,hogy ebből legyen baj,hogy hagyom,hogy megszúrjanak...

Amúgy a doki szerint ránézésre ártalmatlan.

Ja és mennyire normális,hogy menses előtt fáj??


2014. júl. 14. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Csak az egyik melledben van?

2014. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csak tapogatással érezte a doki?

Vagy voltál mamográfián is?

2014. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mozgatható ?

Egyébként a vékonytűs vizsgálat egyáltalán nem

fájdalmas, bajod nem lesz tőle

2014. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok,tapogatással érezni,de volt mammografia is.

Ez alapján azt mondta az orvos,hogy nem lát okot az aggodalomra,de szeretné látni a 8 évvel ezelőtti vizsgálat eredményét,az alapján dönti el legyen-e szövettan.

Csak én 8 éve csk UH-n voltam,akkor elküldtek szövettanra,meg ajánlották az eltávolítást,de eléggé betojtam és más véleményekre alapozva nem mentem el.Más orvos azt mondta,hogy elég ha manuálisan vizsgálom(mivel valószínűleg fibroadenoma) és ha eltérést érzek akkor menjek vizsgálatra.Egyáltalán nem is volt panaszom,most azért mentem el,mert mikor abbahagytam kisebbik fiam szoptatását akkor fájdalmat éreztem abban a mellemben.Most is fáj,de meg kell jönnie,nem tudom van-e összefüggés.

Amúgy akkor a méretek:24x10x29 enyhén lobbutált felszínű, inhomogén echszegény solid képlet.

Most ugyan az 16x4 mm mérsékelten echoszegény körülírt képlet.hangárnyékolás nem látszik.

2014. júl. 14. 16:34
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tennem,hogy akkoriban fejeztem be a kézilabdázást és ezért is mondták,hogy várjunk még,mert sok ütés érte a mellem,e miatt alakulhattak ki "belső hegek"
2014. júl. 14. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is valami hasonlót írtak

Áll.lag valószínűleg "fibroadenoma" (jóindulatú)

A nagyobbakat kell időről-időre kontrollálni

Neked is az van még írva, hogy "axillák szabadok"?

2014. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy van, hogy van vékonytűs mintavétel meg vastagtűs

Vékonytűs olyankor van, ha csak diagnosztikai célból akarnak mintát venni, vastagtűs meg akkor mikor valami rosszat gyanítanak

2014. júl. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"axillákban patológiai jellemű nyirokcsomó nem található"

gondolom ez kb ugyan az.

Csak remélem nem fog a doki lecseszni,amiért akkor nem mentem tovább a vizsgálatokban...bár kisebbedett a cucc,az csak jó,nem?

A szövettant nem a fájdalom miatt kérdeztem,hanem mert erről is azt olvastam,hogy nem feltétlen jó,ha megszúrják,megbolygatják.

2014. júl. 14. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ember tényleg betojik mikor úgy tűnik valamit találnak. Nálam a nődoki azt írta, hogy normál emlők, eltérés nincs, errefel az uh-n a nő meg azt mondta,

hogy több "echoszegény" akármi is van és szintén el akartak küldeni mintavételre. Én elmegyek, legalább megtudom milyen és aztán remélem "békén hagynak"

2014. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, neked nem javasolták az MR-t?

Bár azon ugyanazt lehet nagyjából látni, mint az uh-n,

úgyhogy nem biztos, hogy érdemes megcsináltatni

Ha nem fél az ember, szerintem a vékonytűs szuri sem

probléma, reménykedni kell abban, hogy jó lesz az eredmény és akkor legalább az ember meg tud nyugodni

2014. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!