Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha óvszerrel védekezünk és én...

Ha óvszerrel védekezünk és én ki sem mozdultam itthonról 1 hete, mitől lehet kellemetlen szagú a puncim? Létezik, hogy így is elkaptam valamit?

Figyelt kérdés
2014. jún. 26. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mosakodtál ?
2014. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, lactacydot is használok 6 éve, soha nem.volt még ilyen jellegű problémám. :S
2014. jún. 26. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Hüvelyi fertőzés és gomba, nem csak szextől alakulhat ki, illetve nem csak külső behatástól.


Menj vele orvoshoz!

2014. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Simán lehetséges. Ugyanis te magad sem vagy steril. A végbél környéke tele van baktériumokkal és gombákkal, és nagyon közel van a hüvelyhez, ezért a hüvely minden nőnél állandó külső fenyegetésnek van kitéve. Ez ellen a fenyegetés ellen véd a hüvelyflóra, de ha az immunrendszer csak egy picit meggyengül, vagy a flóra egyensúlya bármitől egy kissé megbomlik (akár hormonális ok, menstruáció, beteg voltál, vagy mindenféle észrevehető ok nélkül is), már kész is a fertőzés.

Menj orvoshoz!

2014. jún. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A másik az, hogy az intim lemosó állandó használata sem ajánlott. Konkrétan te lehet, hogy neked emiatt van a gond. Vagy tisztasági betét, vagy tanga, vagy egy csomó más életmódbeli dolog lehet. Nőgyógyásztól kérjél tanácsot - mosakodás ügyében néhány naponta az intim lemosó OK lehet, de nem minden nap, a túlzásba vitt higiénia sem jó.
2014. jún. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tangát, tisztasági betétet nem használok, intim lemosót pedig már évek óta, így nem hinném, hogy ez volt a gond.

Fazont igazítottam, majdnem csupaszra borotváltam, így megoldódott a gond. Biztos csak beizzadt. :S

Köszi a válaszokat!

2014. júl. 1. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen intim mosakodó cuccokkal csínján kéne bánni, mert pont hogy megbontják a természetes hüvelyflórát és nagyobb eséllyel kapsz el fertőzést stb.

Persze tisztálkodni kell, de megfelelően.*


"Fazont igazítottam, majdnem csupaszra borotváltam, így megoldódott a gond. Biztos csak beizzadt."


Pfúú basszus, itt visszautalnék *-ra.


Régen rossz, ha a fazonon múlik. :S

2014. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kérdeztem már nődokit az intim mosakodókról, azt mondta, hogy ha eddig semmi panaszom nem volt mellette, valószínűleg már nem is lesz.

Az meg tök logikus, hogy ha kisebb a szőr, kevésbé izzadunk, nem? Nem értem, mi olyan meglepő ebben, hogy 1-2 mm-es szőr mellett nem izzadok annyira lent, ergo szag sem tud keletkezni 2 fürdés között.

2014. júl. 3. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!