Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine hüvelykúpot használha...

Betadine hüvelykúpot használhatok most és nem este? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Elkezdetem egy kicsit viszketni folyás nem nagyon van, de nagyon zavar. Tudom hogy ha feloldódik kifolyik, azért gondoltam most felrakni egyet, mert holnap meg fog jönni, már nagyon görcsöl a hasam, így éjszakára nem akarom mert akkor szokott megjönni. Azt szeretném hogy enyhüljön a viszketés, dokihoz nem tudok menni csak ha elmúlt majd egy hét múlva. Szerintetek hülyeség így elhasználni egyet?
2014. jún. 26. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

1. Ha tudod, hogy meg fog jönni, akkor nem lehet használni, mert nincs értelme! Egyrészt a még bent lévő kúp a vértől nem tudja kifejteni a hatását, tehát hasztalan lesz, plusz egy hüvelykúpos kúrát végig kell csinálni, tehát attól, hogy most te felteszel egy kúpot, attól nem fogsz rendbejönni. Olyankor a menzesz után kell megcsinálni a kúrát.

És 2. honnan tudod, hogy milyen fertőzésed van, hogy csak úgy magadtól Betadine kúpot akarsz használni? Az egyik legerősebb, leginkább mindent visz típusú gyógyszer, ami nem is igazán tesz jót, ha indokolatlanul használják.

Ha rám hallgatsz, fogod magad, elmész nőgyógyászhoz, a fertőzés ugyanis sürgősségi esetnek minősül, tehát ilyenkor nem kell időpont, még tudnak tenyésztéshez is mintát venni, annak 1 hét múlva meg van az eredménye és addig a tünetek alapján tudnak szájon át szedhető gyógyszert adni, aminél nincs gond, hogy megjön a vérzésed és ha 1 hét múlva az igazolódott, amire a gyógyszert kaptad, akkor már ki is lettél kezelve!

2014. jún. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1. ma nem rendel a nőgyógyász.

2. holnap reggeltől estig dolgozok, meg amúgy is meg fog jönni és úgy amúgy sem tud megvizsgálni. Tehát leghamarabb csak jövőhéten tudok elmenni ha elmúlt a menzeszem.

3. azért akarom ezt használni mert legutóbb is ezt adta a doki amikor ilyen tünetekkel mentem hozzá.

2014. jún. 26. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első valaszolonak tökéletesen igaza van! Egy kupnak semmi értelme, amellett hogy menzesz előtt normálisan is lehet kisebb viszketés, ami elmúlik. A betadine viszont kiirtja a normal florat is, ami elősegíti a fertozeseket. Ha nincsenek súlyos tüneteid, akkor mentesz utan Menj el dokihoz, mert egyaltalan nem biztos, hogy most is ezt a kupot szeretne felírni. A gombára van célzott gyógyszer, a bacira is van, ami nem pusztítja ki az egész florat.
2014. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszketésre egyebkent a külsőleg alkalmazott canesten krém is jo, ami semmi kart nem okoz legalabb.
2014. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"1. ma nem rendel a nőgyógyász." - A kórházakban minden nap van rendelés! Oda is lehet ám menni!

"2. holnap reggeltől estig dolgozok, meg amúgy is meg fog jönni és úgy amúgy sem tud megvizsgálni. Tehát leghamarabb csak jövőhéten tudok elmenni ha elmúlt a menzeszem." - Mivel ma még nem vérzel, tehát simán meg lehetett volna vizsgálni, kenetet is akár venni, és az, hogy holnap kell megjönnie, az nem azt jelenti, hogy meg is fog jönni. A nők nem gépek, nekem is jött már meg máskor, mint ahogy szokott! De ettől függetlenül gyógyszert még tudnak felírni!

"3. azért akarom ezt használni mert legutóbb is ezt adta a doki amikor ilyen tünetekkel mentem hozzá." Legalább 3 olyan kórokozót kapásból felsorolok neked, amiknek hasonló tünetei vannak, vagyis pl. viszketést okoznak. Honnan tudod, hogy most éppen melyik van? És ha történetesen mondjuk van egy candida fertőzésed, arra bőven elég volna egy enyhébb hatású készítmény is, ami nem nyír ki teljesen odalent!

De hát te tudod, nem én fogok kínlódni vele, hanem te!

2014. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Vidéken élek a legközelebbi kórház 1 órányira van busszal és most értem még haza munkából.

Ez a viszketés most más, mert folyásom sincs. Most pl. nem is viszket, néha érzem csak. Sajnos visszatérő hüvelygombám van már 2 éve, akár mit írt még fel a doki mindig vissza jött, még a betadine kúptól is. szedtünk férjemmel szájon át szedhető gyógyszert is + őt is kentük krémmel, de kb. 3-4 havonta mindig visszajön. Most 1 hónapja volt gombám amire a gyno-pevarlyt adta a doki már sokadszorra holott tudom hogy megint vissza fog jönni mint eddig. Na akkor nagyon erősen viszkettem, majd meg őrültem és bő darabos folyásom is volt.

Azért gondoltam a betadinara mert az sok mindenre jó és hátha enyhíti míg dokihoz megyek. De úgy döntöttem nem használom, ha elmúlik a havim utána megyek a dokihoz.

2014. jún. 26. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Csináltak hüvelykenet tenyésztést a vizsgálatok alkalmával?

Mert ha nem, akkor a probléma az, hogy azért jön vissza a fertőzésed, mert nem célzottan kezeltek, vagyis nem azzal kezeltek, ami bajod van-volt!

Vagy a másik, hogy csinálták a kezelések után hüvelyflóra helyreállítást? Mert ha nem, akkor megint egy dolog, ami okozhat állandóan visszatérő fertőzést. Hogy nincs elég jótékony baktérium a hüvelyedben, vagyis nincs ami védjen a fertőzések ellen.

Vagy menzesz alatt mit használsz? Ha tampont, akkor simát, vagy probiotikumosat? Mert ha simát, akkor a gyakori tamponhasználat megint csak egy oka, az állandóan visszatérő fertőzéseknek. Ha tampont használsz, akkor vegyél olyat, ami tartalmaz jótékony hüvelybaktériumokat, mert olyan is van és akkor az sem engedi, hogy a tamponhasználat során sérüljön a hüvelyflóra.

Vagy, mivel védekeztek? Mert ha fogamzásgátlót szedsz, akkor javaslom, hogy hagyd abba, ugyanis az is lehet mindennek oka!

Vagy, ha nem óvszerrel, ha gyógyszerrel védekeztek, mennyi idős a férjed? Mert ha 30-as vagy még idősebb, akkor nem ártana kivizsgáltatni, hogy nincs-e prosztata gondja, ugyanis ha egy férfinak prosztata gondja van, akkor bizony őt nem elég simán kikezelni, neki egy teljes körű és hosszan tartó kezelésre van szüksége ahhoz, hogy minden kórokozó mentes legyen, mert akkor ő simán visszafertőz. Sokan nem tudják, hogy egy ilyen jellegű fertőzés esetén a férfiaknak dupla dózisú gyógyszerre lenne szüksége.

Vagy hány fokon mosod a fehérneműket, törölközőket? Mert az alacsony hőfokon nem pusztulnak el a kórokozók, csak magas fokon, így is lehet állandó fertőzés.

Szóval érdemes elgondolkozni, hogy mi okozza az állandóan visszatérő fertőzést, ugyanis az nem normális! Azt nem lehet azzal megoldani, hogy előjön, kezeljük, megint előjön, megint kezeljük. Az okot kell kideríteni, hogy miért jön vissza állandóan!

Vagy egyáltalán mindig fertőzésről van-e szó, nem éppen irritációról! Mert az irritáció is okozhat viszketést.

2014. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!