Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A magas tetsztoszteron szintem...

A magas tetsztoszteron szintem miatt is lehetnek kicsik a melleim? 19/l

Figyelt kérdés
Nő vagyok és túl magas a tesztoszteron szintem. Ez abban nyilvánul meg, hogy egy kicsit szőrösebb vagyok a többi nőnél, ha edzek nagyon gyorsan izmosodok, nagyon erősek a csontjaim. Azt is olvastam (itt a kép [link] ), hogy a tesztoszteron növeli a magabiztosságot (elég magabiztos vagyok, de a melleim miatt van egy kis komplexusom, másképp nem jellemző rám a bizonytalanság), zsirégető hatása is van T-nek (igaz is, hogy edzések könnyen fogyok, de könnyen hizok is) és igy tovább. Ami a képen van az mind 90%-ban jellemző rám. Ez mind a magas tesztorszteron szint miatt van, de az is hogy kisebbek a melleim? :(( 75/A a kosárméretem. Eléggé nőies az alakom, de a kis mellek aránytalanná teszik az a testem. Segitsetek!!!!
2010. jan. 2. 12:45
 1/8 A kérdező kommentje:
*tesztoszteron
2010. jan. 2. 12:55
 2/8 anonim ***** válasza:

hany kilo vagy es milyen magas? voltal mar endokrinologusnal? labori vizsgalat alatamasztja hogy magas a tesztoszteron szinted? a ciklusod rendben van? mindenkepp latogass el endokrinologushoz (hormon-doki) mert lehet hogy vannak elonyei a magas tesztoszteron szintnek de egy nonel ez nem normalis es minnel hamarabb kezelni kell.


ami a melleket illeti. reszben a magas tesztoszteron is hibas, mert

1. konnyen egeted a zsirt, konnyen fogysz es izmosodsz. a mell marpedig zsir (tejmirigy, stb de annak a merete es aranya csak terhesseg illetve szoptatas alatt valik jelentosse, maskor a mell nagyjat zsirzsovet tolti ki) es ha pl. mellizomra gyursz, nagyon konnyen lemegy a melled. plusz nincs lokalis zsiregetes, ha fogysz, mindenhonnan fogysz es a mell zsirszovete barmilyen fogyasnal elsodleges celpont lehet, nemhogy magas tesztoszteron szint mellett.

2.a tesztoszteron (is) felelos a zsirszovet eloszlatasaban, elrendezeseben a testben. ezert van pl. hogy a nok hajlamosak csipore hizni, mig a ferfiak szinte soha. ezert ha van is nagyobb mennyisegu zsirszoveted, a tesztoszteron ezt mas helyeken oszlatja el.


ha a magas tesztoszteron szinted alacsony osztrogennel tarsul, akkor teljesen ertheto a 75A. (nekem pl tul magas volt az osztrogen szintem es 3szor akkora mellem lett mint a csalad barmely tagjanak, pedig a sulyom teljesen normalis)


mindenkepp latogass el orvoshoz! ha a tobbi tunet nem is zavar, terhesseg es kulonbozo betegsegek eseten komoly problemat jelenthet a magas tesztoszteron szinted.

nincs mitol tarts, elkuld vervizsgalatra aztan felir vmilyen gyogyszert amit valoszinuleg nem is fogsz erezni hogy szedsz.

2010. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
176cm magas most 63 kg vagyok, egy kicsit meghiztam az ünnepek alatt, de ma kezdtem el az edzést. általában 59-60 kg a tömegem. Csak házi orvosnál voltam. Tőle kértem volna beutalót az endrokrinológiára, de lebeszélt. Azt mondta, hogy szinte biztos, hogy nagy a tesztoszteron szintem, kár elmenni. Meg ott felirnának valami erős fogamzásgátlót ami tele van ösztrogénnel, és állandóan közti vérzéseim lennének. Lehet, hogy egy darabig eltűnnének a szőrök, de ha leállok a gyógyszerrel akkor még jobban elkezdek szőrösödni meg ilyesmi. Nekem ez bőven elég volt. Akkor inkább igy maradok, mintsem rontsak a helyzeten. Egyébként anyumtól örököltem ezt, neki is ilyen problémái vannak. Ő elment a vizsgálatra, kimutatták, hogy magas a T-szintje, felirták neki a Dianne 35-öt és mégjobban elkezdett szőrösödni tőle. Ennyit erről. Szerencsére nálam nem annyira súlyos a helyzet mint anyumnál, de azért aggaszt ez az egész.
2010. jan. 2. 13:07
 4/8 A kérdező kommentje:
*Diane 35
2010. jan. 2. 13:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséged!
2010. jan. 2. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:

vegulis anyukadnak es a haziorvosnak is igaza van... minden esetre az osztrogen szintedre is oda kene figyelni, nemcsak a kinezet, hanem kesobb a gyerekvallalas miatt is. azt nem irtad hogy a ciklusod normalis, rendszeres? ha igen, akkor vegso soron lehet hogy valoban tobbet rontana mint hasznalna a kezeles es nem jelnet kulonosebb problemat a magas T szinted.

ha viszont nem rendszeres a ciklusod, szerintem menj el a szakorvoshoz, es csinaltasd meg a vizsgalatokat hogy tudd, mi is a helyzet. a vegen te dontesz hogy koveted a kiirt kezelest vagy sem, es ha nem is akarod szedni amit felir, legalabb tudod hogy mikre figyelj oda, es milyen gondok lehetnek kesobb. arra figyelj hogy ingyenes kuldo papirt kapj a vervizsgalatra mert 1etlen osztrogenszint meres akar 10.000FT is lehet, de diakkent ingyenes.

2010. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a ciklusom rendszeres
2010. jan. 3. 12:21
 8/8 anonim ***** válasza:
a tesztoszteron az egy androgén hormon, azaz férfihormon, és attól lenne kicsi a melled hogy az magas, meg attól lennél szőrös is nagyon, szal inkább az ösztrogéned alacsony sztem
2012. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!