Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért jobb, hogyha csak...

Miért jobb, hogyha csak vízzel mosom meg a nemi szervem?

Figyelt kérdés

Problémám van odalent, így elmentem bőrgyógyászatra.

Azt mondta ne használjam tovább az intim mosakodót, mert lehet, hogy allergiás vagyok rá. Aztán azt mondta, hogy csak vízzel mossam meg.



2014. jún. 3. 22:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

úgy vélem nekem sem az intimmosakodótól van bajom. régen szappannal mostam, aztán áttértem úgy 1 éve erre. az én bajom viszont években mérendő és visszatérő, nem állandó. ezt pedig minden nap használom.

belül sosem mostam meg semmivel. én úgy tudom nem is szabad, mert annak van egy természetes pH-értéke meg élőflórák és baktériumok meg mit tudom én mik vannak bent, amik egyensúlyban öntisztító hatásúak.

de a doki azt mondta, hogy csak és kizárólag vizet használhatok, azt is kívülről. de így most olyan tisztátalannak érzem ott magam, hogy csak vízzel mosom egy pár napja. :( nem mondta, hogy használhatnék mást

2014. jún. 4. 17:40
 12/17 anonim ***** válasza:

Kívülről enyhe szappanos vízzel mosom, belül tiszta vízzel.

Sose volt még semmi bajom se ettől.

2014. jún. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1. Hogy érted azt, hogy belülről meg kivülről. Mert én úgy értelmeztem a szavaid alapján, hogy a kívül alatt a szeméremdombra gondolsz...de ott hogyan lehet nekem pisimaradvány ?:O


Belül alatt ti mit értetek? Remélem nem a hüvelyt, mert azt még vízzel sem szabad... Ha meg a szeméremajkakat értitek alatta stb, akkor most megmondom, hogy azt SEM szabad semmivel, csak vízzel. Nem véletlenül mondja az orvos is ezt,...

2014. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem is kipattogott valamitől, aztán elkezdtem sima vízzel mosni és már 1 éve nem kentem rá semmit, csak illatmentes testápolót (neutrogena). Semmivel sem erősebb az izzadság szagom, mint amikor tusfürdővel mostam.

16L

2014. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
a testápolót csak a vénuszdombomra kenem, mielőtt félreértené valaki.
2014. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én a belső rész alatt a hüvelyt értettem és jól tudom, hogy azt nem szabad semmivel sem mosni, amit azt hiszem már írtam is. És soha nem is mostam meg semmivel.


A külső rész alatt a többi lágy részt értettem, amit viszont most már csak - az orvos javaslatára - vízzel mosok.


De így amúgy nem lesz büdös? :D

2014. jún. 5. 22:46
 17/17 anonim ***** válasza:

20:48 vagyok.

Gondolom minden nap fürdesz. Akkor nem lehet gond. Én egyébként azt szoktam csinálni, hogy reggel wc-zés után beguggolok a fürdőkádba, és tiszta vízzel megmosom magamat alulról, hogy ne maradjon rajta egész napra a pisinek a szaga.

Persze a suliban csak wc papírral tudom megtörölni. Nap végére amúgy mindenkinek van izzadság szaga, főleg tornaóra után vagy a nyári melegben. Tök mindegy mivel mostad le előző este.

Anyudnak esetleg még mondhatod, hogy a fehérneműket illatmentes öblítővel mossa. Ha belegondolsz, attól is lehet, hiszen egész nap rajtad van a ruha.

Ha ez sem segít, akkor el kell menni vérvételes allergia vizsgálatra.

Nekem ott derült ki hogy allergiás vagyok a tojásra. Bazz, a rengeteg habos süti mind kilőve :'(

2014. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!