Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A rendszeressé vált szex...

A rendszeressé vált szex okozhat menstruációs zavart? (hosszú)

Figyelt kérdés
Az utóbbi 4 évben nem volt rendszeres szexuális életem, most viszont 2,5 hónapja párkapcsolatban vagyok, 1 hónapja feküdtünk le egymással először, és hát nyilván az eddigi (szinte semmihez képest) most rendszeresen szexelek. Ami viszont kicsit fura, az az, hogy míg az első hónapban úgy jött meg, ahogy kell, addig a 2. hónapban már kicsit megzavarodott, megjött aznap, mikor esedékes volt, majd elmúlt, 3 napig semmi nem volt, és csak aztán jött meg rendesen. Mondjuk itt elég komoly munkahelyi stressznek is ki voltam téve, lehet az is közrejátszott abban, hogy tolódott. Majd eljött az április, és a munkahelyemen állandó éjszakás beosztásba kerültem, itt sejtettem, hogy fel fog borulni a hormonháztartásom, és a menszeszem persze megint "megtréfált"...megjött akkor mikor kellett volna, de most csak 1 napig tartott, majd 4 nap szünet követte, és elmentem dokihoz. Megvizsgált, azt mondta be van gyulladva a hüvelyem, mert felfáztam, kaptam rá gyógyszert (aznap estére már éreztem is a tüneteket, állandó pisi inger, szúró fájdalom vizeléskor, alhasi görcsök), illetve, hogy nem lát terhességet, és tiszta a hüvelyem, nincs menszesz, de izgulnom felesleges, akkor kéne ha egyáltalán nem jött volna meg...majd ezek után 3 nappal később megjött, normális 5-6 napig tartó vérzésem volt, ami most múlt el...gondolom, aki eddig elolvasta magától is rájött, hogy nem szedek fogamzásgátlót, (nem szedhetek) nyilván más módon védekezem...a kérdésem viszont az, hogy szerintetek a szex rendszeressége, az életmódváltás, a stressz hármas kombinációja okozza ezt az összevisszaságot? És lecsillapodnak körülöttem a dolgok, akkor újra beáll rendesen a menszeszem? Továbbá a kérdésem az, hogy szerintetek mennyi idő kell ehhez az "átálláshoz"? Annyira rossz, most, hogy nem tudom kiszámítani mikor is menstruálok, megjött egyszer szex közben, kétszer azért nem szexeltünk, mert azt hittem megjött, de másnapra elmúlt, majd megint megjött, és én megint mondtam, hogy "na képzeld most menstruálok" és a párom tök aranyos, megérti, de már engem zavar, hogy én vagyok az "állandóan menstruáló csaj", hát ki hallott már ilyet?! Hú, jó hosszú lett...bocsánat érte, de most olyan kis tanácstalan vagyok...26/L

2014. máj. 7. 06:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáld beállítani a ciklusodat cickafark és palástfű teákkal :) Ha nincs endometriózisod, vagy más egyéb, ösztrogéntúltengéses betegséged, akkor menzesz első napjától 14 napig idd a cickafarkot, 14. naptól pedig palástfüvet.


Be fogja állítani a ciklusodat ;)

2014. máj. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!