Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez a menzesz "rendszeresség"...

Ez a menzesz "rendszeresség" szerintetek normális?

Figyelt kérdés

Sose tudom, hogy mikor jön meg pontosan. Van hogy 20 nappal később jön a következő, van hogy 30-cal, van hogy 17-tel, mindig össze-vissza, és van amikor jele sincs annak, hogy meg fog jönni. Volt, hogy mentem az úton és hirtelen 1x csak a semmiből éreztem valami folyást... Mikor haza értem, megnéztem h. fehérfolyás-e, de nem az volt... még jó, hogy volt alattam legalább tisztasági betét.

Anno a nőgyógyász azt mondtam hogy fiatal vagyok és be kéne álljon. Ezt még évekkel ezelőtt mondta, de ahhoz képest ami volt, "beállt" úgy-ahogy.

Szóval volt olyan, hogy 3 hónapig kimaradt, meg olyan is volt, hogy havonta 2x megjött. Aztán az is előfordult, hogy elájultam (alapból vashiányom van és vérszegénységem), volt hogy annyira fájt a hasam hogy sírtam (ez ment dél évig legalább) és nem bírtam 1 helyben megmaradni. Szerencsére ez már elmúlt, amióta nagyjából helyre jött a vasam. De mindig visszaesik, most is alacsony....

Szerintetek ez normális?

Ti hogy vagytok az ilyennel?



2014. márc. 28. 17:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ami lemaradt... most 19 éves vagyok (természetesen nő/lány)
2014. márc. 28. 17:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt, kb. 25 éves koromra állt be 30 napra magától, de foggátló helyre rakja. Persze azt csak akkor szedd, ha egyébként is akarod. Menj el dokihoz, hogy egyéb dolgokat kizárjanak.


A vashiányt kezelni kell,ebben háziorvos nyújt segítséget.

2014. márc. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megmondom őszintén nem szeretném magamat tönkre tenni fogamzásgátlóval. A vas ellen meg nem tudok mit tenni. Volt, hogy fél évig napi 3x szedtem vasgyógyszert, rá, kb fél év múlva újra összeestem és szédültem... A sok gyógyszer csak a májamat tesz tönkre, a vastartalmú ételek, meg nálunk nem divat.... sajnos elég sz*r családom van, am se bírom megenni a vastartalmú ételeket. Megérzem az ízét és kb. rosszul vagyok tőlük :-S

2014. márc. 28. 18:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként felmerült bennem még 1 kérdés...

Nekem a menzesz első és utolsó 2 napján barnás vér távozik a hülyevemből... Tehát egyre több lesz a folyadék, majd egyre kevesebb. Ez normális?

2014. márc. 28. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Normális, bár az első két nap egy kicsit soknak tűnik, nekem az első fél napban ilyen. Az elején még nem távozik a vér rendesen, a végén meg ugye kevesebb van, emiatt lehet ilyen tünet.

Viszont ez a vas nagyon nem tűnik jónak, plusz minden tünet visszavezethető arra. Kezelni kell megint, nincs kifogás, rosszabb is lehet később.

2014. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!