Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Candida diéta után mikor...

Candida diéta után mikor javul az eredmény?

Figyelt kérdés

Több mint három hónapos diéta után visszamentem (kenet) vizsgálatra és ugyanolyan rossz volt a lelet mint korábban. A doki meg is jegyezte hogy mintha lemásolták volna az előzőt. Háromszor aláhúzva a candida és gyulladás (nagyfokú)43/N

Kaptam akkor is gyógyszeres kúrát + anti candida teát ittam, grépfruit magolajat stb. Azt hittem ha visszamegyek majd lesz egy csodálatos eredményem. Most el vagyok kenődve. Újabb (2 hetes) gyógyszeres kúra. A diétát meg nem tudom hogy folytassam-e?

Kérem aki tud tanácsot adni írjon -várom a segítőkész hozzászólásokat (köszönettel)



2014. márc. 20. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván folytasd a diétát, nem véletlenül kell csinálni, te is tudod, nem?

Miből áll neked az a diéta? Iszol napi 3 liter vizet? Lehet fel van borulva a hüvelyflórád (eredeti savas helyett sokkal lúgosabb), és akkor sokkal könnyebben szaporodnak a kórokozók. Egyszerű ph mérő papír kimutatja, nálam 2 év után foglalkozott csak vele a 10. doki...

És a helyes életmóddal szabadulhatsz meg a gombától, a gyógyszer max időre tünetmentesít.

2014. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg kuruzslás az egész candida diéta. A candidának egyvalami kedvez, a magas cukorszint. Érdemes egy terheléses cukrot csináltatni, hogy biztosan nincs-e ezzel baj. Egyébként hormonális tényezők is közrejátszanak, klimax után nagyon ritkán van gombás fertőzés. Valószínűleg nálad hosszabb távú, szájon át szedhető készítmény is kell a hüvelykúp mellett. Törülközőket fertőtlenítsd és az intim területekre használ külön türcsit. A tangát és a tampont felejtsd el, mindkettő elősegíti a krónikus fertőzést. Hordj laza ruhákat alul, hogy a szellőzés biztosítva legyen. Az intim területekre ne használj intim szappant, mert a közhiedelemmel ellentétben elősegíti a fertőzést! Gyógyszeres kúra után használj hüvelyflóra visszaállító kúpot, ne intim zuhanyt, hanem kúpot. (pl gynofloor nagyon jó)
2014. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon hasznos volt a hozzászólás...Ez a terheléses cukorvizsgálat már máskor is felmerült bennem csak még nem mentem el megcsináltatni. Gyakran jön rám (általában ebéd után) egy un. kómás állapot amikor szinte (nem tudom másként leírni) olyan álmosság tör rám hogy alig bírom tartani magam a munkahelyemen. Gyakran van éhségérzetem és sokszor mondják hogy nagyon gyorsan eszem: falok. Nem vagyok túlsúlyos 170/60 kg. de ezek a tünetek is jelezhetnek valamit. (Pajzsmirigy alulműködésem is van)De mit??? Ha valakinek van tapasztalata kérem írja meg!!!
2014. márc. 26. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!