Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon csúnya szőrtüszőgyullad...

Nagyon csúnya szőrtüszőgyulladás szeméremajkon, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Múlt héten, amikor borotválkoztam, már másnap érezetem egy kis csomót, azt hittem elmúlik. De nem. Teljesen betokozódott és már akkora, mint egy borsószem. Volt már szőrtüszőgyulladásom, de sosem ilyen súlyos. Mit lehet vele csinálni? Elmúlik magától?


(A ne szőrtelenítsekből nem kérek; tudom mik az előnyei, hátrányai; ezért szoktam, mert menzesznél zavar.)


A válaszokat köszönöm :)


2014. febr. 28. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmit. Ha nem piszkálod elmúlik magától. Nekem kb fél évente van ilyenem, de pár nap és volt-nincs.

Barátnőm megpróbálta eltüntetni és a végén annyira begyulladt, hogy műteni kellett.

Szóval a lényeg, hogy míg nem váladékozik, ne csinálj vele semmit.

2014. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha éppen gyulladt,akkor kenjed Betadine-al,hogy lehúzza a gyulladást,fertőzést. Ha az megszűnt,de a csomó ott van,azzal te nem tudsz semmit csinálni. Vagy marad ott(annak az a veszélye,hogy ismét begyulladhat),vagy ki kell metszeni a csomót tokkal együtt.
2014. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
55%
Volt egy barátnőm, ő elég sokszor szőrtelenített...nála gyakori volt épp ez a gond. Ha borotválod, előfordul, hogy egy szőrszál visszafordul és a bőröd alá nő vissza, mert elkezd göndörödni. Ezt egyedül elég nehéz megállapítani, szóval ha van barátod és elég bizalmas a viszonyotok ehhez, kérd meg, hogy közelről nézze meg, mert látszik, ha a bőr alá nő vissza a szőrszál. Ha így van, elég drasztikus a dolog, de egy fertőtlenített tűvel, közvetlenül a szőrhagymánál (a tövénél), amennyire finoman tud, nyúljon be a bőrbe vele a szál alá, és próbálja kihúzni. Nem lesz vicces, de ha bőrgyógyász nélkül akarod megúszni, ettől jobb nincs, nem beszélve arról, hogy a bőrgyógyász sem lesz kíméletesebb. Nagyon fontos, hogy a tű steril legyen!! Ezután, ameddig bírod, hagyd megnőni a szőrt és egy ideig csak ollóval vagy géppel nyírd rövidre, így visszaegyenesedik de érdemes külön gondot fordítani rá mindig és odafigyelni.
2014. febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NE borotváld soha többet, hanem gyantáztasd.

Vegyél Ebrimycin krémet, és naponta négy-öt alkalommal dörzsöld be. Ez, ha szerencséd van, még vissza tudja fejleszteni a gyulladást. Ha már elég nagy, akkor lehet, hogy fel kell vágni és kitisztítani.


Ha viszont mégis inkább a további borotválás mellett döntesz, akkor minden borotválás után Ebrimycinnel kendd be, mert fertőtlenít.

Pattanásos arcra is szokták használni.


Én könnyen leszek pattanásos, meg aknés, szőrtüsző-gyulladásos, nekem Isten ajándéka ez a kenőcs.


VÉNY nélkül kapható a patikákban.

2014. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tartsd tisztán, esetleg Betadinnal fertőtlenítsd.
2014. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!