Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdjem el? Használhatok...

Mikor kezdjem el? Használhatok tampont?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és már vagy 1 éve menstruálok, és kiszámoltam hogy nyárra elkéne kezdenem a tamponhasználatot, mert félek, hogy fájni fog ha felteszem, vagy hogy esetleg nem tudom jól csinálni, stb... Olvastam sok helyen hogy miközben használom, nem is érzem, de azt se tudom hogy lent mi hol van, szóval attól is félek hogy rossz helyre teszem, vagy ilyesmi, de azt hiszem ez normális az én koromban... :)

NORMÁLIS válaszolat kérnék erre:

-Fáj amikor először felteszem?

-Hogyan kéne, fekve, vagy állva?

-Ennyi idősen lehet?

Anyukám nem nagyon tolerálja az ötletet, szerinte csak középsuliban kéne ilyet hordanom, de elegem van a betétből, hogy folyton átázom, és hogy olyan érzésem van mintha bepisiltem volna, és tesiórán meg általában fel kell magam mentenem, mert nem akarom óra közepén mondanom a férfi tesitanárnak hogy:ó bocsánat tanárúr, kimehetek vécére? átáztam!

szóval valahogyan majd rá szeretnék szokni, de félek... és a felhelyezését sem nagyon tudom, mivel odalent nem igen szoktam sose turkászni...


2014. febr. 23. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom először mini tamponnal próbálkozz, azt is csak akkor, amikor elég erős a vérzés, mert különben fájdalmas lehet felhelyezni. Guggolva próbáld majd meg felrakni, legalábbis nekem így ment legkönnyebben annó.:)
2014. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és rossz helyre azért nem igen tudod rakni. :)
2014. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

-Fáj amikor először felteszem?

Hát nem ez lesz a legkellemesebb élményed, az biztos, de egyáltalán nem olyan szörnyű.

-Hogyan kéne, fekve, vagy állva?

Guggolva a legjobb szerintem.

-Ennyi idősen lehet?

Persze, hogy lehet. Azt gondolom már milliószor hallottad, hogy minit használj.


Lent pedig először szerintem tapogasd ki ujjal (persze előtte, és minden tamponfelhelyezés előtt szigorúan kezet megmosva!), hogy mi hol van. Különben a középső lyukba kell dugni, eltéveszteni nem lehet, mert a másik kettőbe biztos, hogy nem tudnád teljesen felnyomni.:D


[link]

[link]

2014. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Totál megértelek, hasonló érzéseim vannak a betéttel kapcsolatban, illetve én valahogy előre tudtam, hogy az nekem nem lesz jó. Amikor 11 éves koromban megjött, rögtön mentem tampont venni.

A mellékelt papíron nagyon részletesen leírják, lerajzolják, hogyan tedd be, hova, milyen testhelyzetben :)

Nekem az első próbálkozás nem sikerült, valószínűleg nem ment elég mélyre. Fájdalomnak nem mondanám, de határozottan kellemetlen volt, nyilván kivettem rögtön. A második jobb volt, de nem az igazi, a harmadikkal nem volt baj. Néha később se ment elsőre, de nagyon ritkán. Ha rendes, nem csak épphogy vérzése van az embernek s eleve síkosabb a hüvely, akkor könnyebb betenni, de gyakorlattal hamar rutinszerűvé válik a dolog. A nem telt tampon kivétele lehet kellemetlen, a teli könnyen kicsúszik, az csak akkor kellemetlen kissé, ha a méretednél nagyobb tampont használsz valamilyen okból (pl. hosszú kirándulás), mondjuk tipikusan ilyenkor használok betétet is.

2014. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

ideje lenne megismerned magad. egy kis tükörrel néz körbe, hogy hol mi van stb.


először kismérettel próbálkozz és az első napokban amikor erősebb a vérzés. az is könnyíthet, ha akkor próbálod ki amikor van egy kis szabadidőd és senki nem ront rád.

nekem úgy a legkényelmesebb, hogy az egyik lában felteszem a kád szélére, de ezt neked kell kitapasztalni.


Anyukád meg nem értem.. mi az hogy csak középsulitól kéne tamponozni? előtte mi más?

2014. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen persze pl fürdésnél már nyúltam már lent, csak sokszor még fürdésnél sem hagynak békén, úgyhogy nem igen tudtam magamnak még megnézni tükörben, na de arra is majd kerítek alkalmat! Van itthon tampon, 2 mini meg 2 normál, akkor megpróbálom egyszer a minivel, amikor nem zargatnak, most úgyis már 3-4 napja megjött, köszönöm mégegyszer! :)
2014. febr. 23. 17:15
 7/11 A kérdező kommentje:
+Utolsó válaszoló: Nem tudom, talán úgy tartja egészségesebbnek, fogalmam sincsen, de ezt majd megbeszélem vele!
2014. febr. 23. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


1. ha megvan és nedves a hüvelyed eléggé, nem fog fájni

2. én speciel állva szoktam. nagyterpesz, a bal kezemmel széthúzom a szeméremajkakat, a jobb kézzel pedig ugy rakom fel a tampont hogy a középső/mutatóujjal irányitom.

szerintem 2 fontos szabály van és menni fog: az egyik hogy lazulj el teljesen, engedd el magad (szóval ha elsőnek próbálkozol előtte pisilj is) a második pedig, hogy akkor lesz jó helyen a tempon és akkor nem fogod érezni, ha addig toltad fel, h az ujjadat (amivel nyomtad be) sem tudod továbbdugni!

3. persze hogy lehet! az, h várd meg a középsulit, nagy butaság:)

2014. márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a tanácsoknak és tippeknek köszönhetően sikerült :))
2014. márc. 30. 16:45
 10/11 anonim válasza:
Na ugye nem is volt olyan szörnyű? És végül is hogy sikerült?
2014. márc. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!