Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Uszodában tamponnal el lehet...

Uszodában tamponnal el lehet kapni fertőzéseket?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és komolyan ússzom. Megjött, de ma nagyon fontos lenne elmennem az edzésre! Tamponnal elmehetek?? ki mit ajánl? ha csak egy fél órát vagyok a vizben??
2014. febr. 20. 15:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és csak normal tampont kaptam a boltban, és szűz vagyok! nem tudom h mit csináljak!!!
2014. febr. 20. 16:00
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp nagyobb a veszély, de be lehet vele menni.

Általában úgy ajánlják, hogy közvetlenül előtte tedd be, majd amint kijöttél cseréld is ki.

Én úsztam tamponnal a Balatonban, cseréltem órákkal utána, uszodába is jártam, de sosem lett semmi bajom.

2014. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elmehetsz normál tamponnal is tudtommal. Utána lehetőleg azonnal cseréld ki. Tampon nélkül is el lehet kapni fertőzéseket, bár az igaz, hogy a menstruáció közben kicsit sérülékenyebb vagy.
2014. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fél órára nyugodtan mehetsz, de ha kijössz a vízből, akkor vedd ki a tampont.
2014. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. és az nem gond h még csak 13 vok? :D
2014. febr. 20. 16:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem gond.
2014. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem gond, mert menstruáció alatt csak tamponnal lehet vízbe menni.
2014. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

De ha még sosem használtál tampont, akkor inkább jobb lett volna, ha másik boltba is elmész, mert sok, tampont még soha nem használó lánynál, a mini tampon felhelyezése is kellemetlen, akkor a normáltól meg mit lehet várni?

Próbáld meg ugyan úszás előtt még otthon kipróbálni, de ha nem megy, akkor inkább szerezz be minit, de ha az sem, akkor inkább ne menj úszásra.

Nekem ugyan soha nem volt gondom a tamponnal, kezdőként sem, de én akkor mindig minit használtam, de itt, ezen az oldalon nagyon sokat lehet olvasni, akik igencsak hadilábon állnak kezdőként a tamponnal.

2014. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem gond, hogy 13 vagy, bár ha még sosem próbáltad, eléggé nehezen fog bemenni a normál tampon.

Nagyon fontos, hogy szappannal megmosott, tiszta kézzel próbáld berakni. Ha az uszodában csinálod, akkor kézmosás után már csak papírzsepivel fogd meg a wc ajtót meg a kulcsot.

Egy órát is úszhatsz, ha végeztél, azonnal vedd ki a tampont és mosakodj meg szappannal. (Belül ne, csak kívül.)


Úszás közben a tampon azonnal átázik, ezen ne lepődj meg (kipróbálhatod a fürdőkádban üldögélve vízben)! A zsinór vezeti a vizet a tampon belsejébe. Ezért azonnal ki kell venni, ha kijöttél. Viszont attól nem kell félned, hogy a víz véres lesz, mert nem lesz.


A fertőzésveszély nem nagyobb, mint máskor. A probléma azzal van, hogy ilyenkor nyitottabb a méhszáj, így könnyen feljebb juthat a fertőzés. Én a Balatonban szoktam így fürödni, még sose volt gond.


Semmiképpen ne használj mosakodó gélt, az hajlamosít a fertőzésekre. És belülről soha semmivel ne mosd a hüvelyedet.

2014. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben tényleg igaza van az előző válaszolónak! Ha minit nem kapsz sehol, akkor inkább ne ússz most.
2014. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!