Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti bevennétek az esemény...

Ti bevennétek az esemény utánit a helyemben?

Figyelt kérdés
21 nap helyett 20 napig szedtem tablettát, tehát az utolso szem kimaradt. A 20. napon szexeltem normálisan, és a 21. napon megszakítással. Voltam orvosnál, aki azt mondta, hogy elvileg ebből nem lehet baj, ő nem venné be a helyemben, de azert felìrja, döntsem el én. 5000forint a tabletta és nagyon káros is..ti bevennétek ?
2014. febr. 13. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tabid betegtájékoztatóját. Az enyémben pl benne van, hogy ha több hónapja rendesen szedem már és akarom előbbre hozni a vérzésem, akkor megengedett, hogy rövidebb ideig szedjem (előrehozzam a gyógyszerszünetet). Ez olyan, mintha ezt csináltad volna. Lehet hogy a tied is megengedi és akkor egyértelmű választ kapsz a kérdésedre.
2014. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően egy normális, felelősségteljes orvos fogamzásgátló mellett fel sem írja az esemény utánit, ugyanis hormontablettára egy lórúgásnyi hormont még beviszel, amivel úgy felborítod a hormonháztartásodat, hogy utána meg nem győznél csodálkozni, hogy mi van veled.

Az első jól írta, van ilyenre lehetőség, olvasd át a betegtájékoztatót és a szerint csináld a dolgokat.

De én biztos nem vennék be esemény utánit ilyenkor.

2014. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson bevenni. :) Idióta az az orvos, aki ezt felírta. Megszakítás se kellett volna, védett vagy.

A szervezeted nem tudja, hogy 20-21 vagy 22. tabit vettél be. Ciklusod nincs, csak mesterséges. Ha megvonod a hormont, megvonásos vérzésed lesz.

Ebből sem elvileg, sem gyakorlatilag nem lehet baj.

A 7 napos gyógyszerszünetben is védett vagy. Csak az a fontos, hogy 7 napnál több szünetet nem lehet tartani. (Kevesebbet lehet, de ritkán ajánlott.)

Teljesen felesleges egy lórúgásnyi hormont magadba tömni még a fog. gátló mellett, aminek egyébként ugyanaz a hatása: megjön.


Egyébként igaza van az elsőnek, vedd elő a gyógyszer papírját, vagy keress rá a neten, bele lesz írva mindez.


Nyilván nem lehet 12 tabi után a maradékot kidobni, és nem ajánlott minden hónapban csalni 1-2 tablettát, de még ha 19-et vettél volna be, akkor se lenne semmi, ugyanúgy megjönne, ugyanúgy hatna.

2014. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Az egy dolog h szerintunk ne vedd be, de miert szamit mi mit mondunk ha egyszer az orvos megmondta h ne vedd be? Tenyleg nem ertem. Szerinted az orvos tudja jobban vagy a munkanelkuli unatkozo haziasszonyok?
2014. febr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, nyilvan az orvos tudja hogy hogyan mukodnek a dolgok, de azert nem mondja 100%ra... es en nagyo felek nehogy teherbe essek...de azt hiszem, nem fogom bevenni.
2014. febr. 13. 15:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent Daliat szedek. Azt irja hogy ha szeretnem elorehozni a verzest akkor roviditsem le a szunetet. Azt nem irja hogy baj e ha magat a tablettas napokat roviditettem le :/
2014. febr. 13. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha 7 nap szünetet tartasz, akkor nem igen van esély a terhességre. Én nem venném be, de azért védekeznék óvszerrel a szünetben.
2014. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De pont ez a baj, hogy már szexeltem és nem védekeztünk, csak azt gondoltam, hogy ugye hétfőn lehet mivel akkor még beszedtem a tablettát, kedden meg ugye megszakítással csináltuk...De nem jön meg a menzeszem.
2014. febr. 13. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Megfog jönni nyugi!


Több ilyen rémült lánnyal találkoztam már életemben. Nem kell félni! :D Remélem azóta már megjött :D

2014. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi lett veled kedves kérdező?:-)
2015. júl. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!