Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciklus zavarokkal küzdök....

Ciklus zavarokkal küzdök. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Utóbbi két évben folyamatosan ciklus problémáim vannak. Vizsgáltak mindenre, több orvos is és endokrinológus is.


A legutóbbi problémám az, hogy legutóbb dec.26-án volt meg a menzeszem normálisan 5 napig tartott. Azóta nem jött meg.

Voltam vele orvosnál egy héttel a kimaradás után. Aki felírt nekem Provera tablettát 2x1-et. Terhességi tesztem negatív lett. Gyógyszert bevettem azóta eltelt 5 nap és azóta sem jött meg. Ilyenkor mi a teendő? Gondolom vissza orvoshoz, de ő szerintem kiír mégegy dobozzal 2 évig is ez volt, de eddig Norculotot kaptam ami meg is hozta, most nem. Lehet mégis terhes vagyok? Vagy volt valakinek már ilyen hogy ettől a gyógyszertől ami meg kéne hozza mégsem hozta?



2014. febr. 12. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
terheléses inzulin és cukor vérvételed volt? teljes homron panel? Ha tudsz menj el a mensentisbe ott tuti nem kezelnek félre, észre vesznek olyan dolgokat is amit más orvos nem. (tapasztalat)
2014. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Terheléses cukrot nem néztek, mert már az elején kizárták a pcos-t. Hormont többször is néztek. Progeszteron alacsony és petefészek hypofunkcio. Erre kaptam clostilbegytet, na erre beindult. Norculot és Clostilbegyt párost sokszor szedtem, valamint Mastodinon cseppeket és cickafarkfű teát is. Pár hónapig rendben vagyok aztán újra nem. Vagy egy hónapban 3-szor jön meg vagy hónapokig egyáltalán. Már nagyon kétségbe vagyok esve, mert gyereket szeretnék. Több orvosnál is voltam...
2014. febr. 12. 20:13
 3/12 anonim ***** válasza:
Inzulin és cukorterhelés nélkül hogy zárhatják ki a PCOS-t?
2014. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs ciszta és egyéb tünetek sem utalnak pcos-re. De nem tudom azt mondták egyszerűen csak leáll a petefészek funkciója. Legutolsó az volt , hogy talán el van záródva a petevezeték és mivel nem tud a tüsző átjutni az okozza. Elküldtek laparoscopiára és petevezeték átfújásra is. Ez 3 vágás, de mivan ha mégsem az, mert már a doki is mondta , hogy kb a sötétben tapogatózik, mert vizsgálatok során amit lát azzal minden rendben.
2014. febr. 12. 20:38
 5/12 anonim ***** válasza:
sok inzulin rezisztenciás van akinek nincs policisztás petefészke. Inzulinrezisztencia nélkül nincs PCO de van PCO nélküli Ir. Egyértelműen hormonális problémád van mivel csak idölegesen hozta helye de terhes nem lettél. Figyelj nekem pl olyan PCOS-om van hogy a policisztákon és a teherbeesési problémán kivül smemi tünetem rá. Enyhe Ir-em volt csak most már csak a 60 és 120 perces cukrom túl alacsony de tüszörepedésem mégsincs még, ezt is csak a mensmentisben vették észre a többi orvos azt mondta ez már jó érték, ha tudsz menj el a mensmentisbe, sok betegnél világitottak rá olyan problémára amire más orvos azt mondta ok. nekem pl 2 évi mondták hogy ne lehet Ir-em mert semmi tünetem és vékony vagyok az értékre azt mondták hogy jó, közben az egymáshoz való értékük mégsem volt jó.... Tehát ezt nem tudhatod nincs-e inzulin rezisztenciád, sokaknak nincs policizstája mellette ez nme kötelezö tényezöje.
2014. febr. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
milyen orvos ez? nögyógyász? emddöségi szakember? Szedheted ezeket de ettöl sme lesz baba ahogy eddig sme lett.2 hónap closty után nekem is 5 hónapig életemben elöször idöben jött meg, de a mens mentisben mondták hogy tüszörepedésem mégsem volt mert a 60 perces cukrom nem engedi. Ha jót akarsz magadnak menj el oda hidd el megéri, mert a te orvosod egyértelműen nincs a helyzet magaslatán és nincs tisztában az inzulin rezisztenciácal sem. eleve mindnekinek megnéázeti egy jó szakember ha jó ideje ne esik teherbe és nincs PCOS-ra utaló jele, ráadásul sokaknak a ciklusuk is rendszeres tehát még ez sme utal problémára mégis megnézetik, ne ezen muljon már? ez 3 vérvétel arra nem küld el de egy műtűtre igen.....ne haragudj de én ehhez az orvoshoz nem mennél vissza. elöször zárjon ki minden mást.
2014. febr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mens mentisben kihez menjek? Milyen árban vannak a konzultációk? Nekem lassan már mindent megér, de azért mégis.
2014. febr. 12. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:
mindegy kihez mind jó szakember. 12e egy konzultáció de ha viszel 3 hóanpon belüli leleteket akkor rögtön diagnosztizálnka és nem kell mégegyszer menni. tölem kértek hasi, hüvelyi, anyaki uh-ot, teljes labort hormonokat( az fél éves volt) és fontos a 3 hónapon belüli 3 pontos cukor és inzulin terhelés. indneképp megéri oda menni. A PCOS-ok 99%-a természetes uton babas lesz ha nincs más gond és a hormonok rendezödnek.
2014. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Beszerzem a vizsgálatok nagy részét és elmegyek oda.
2014. febr. 12. 21:23
 10/12 anonim ***** válasza:
remélem tudnak segiteni mert valami sajnos tuti van, különben nem lenne a rendszertelen ciklusod. Még egy dolog eszembe jutott hogy AMH homront néztek? Az a petefészek kimerülést mutatja. sajnos gyakori már 30 körül is akár a kimerülö petefészek probléma:( AZt is ki kell zárni az régen fizetös volt amikor nekem nézték. Nem tudom most hogy van, de ha az az érték jó akkor nem kell ujra nézetni. Annó nekem 5000 Ft volt.
2014. febr. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!