Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavar? Banyakór?

Hormonzavar? Banyakór?

Figyelt kérdés

40éves vagyok,sosem volt gond a vérzésemmel.Igaz,az utóbbi időben máshogy jött meg,(gyakran 31-33 napra, ritkán 26-27 napra, kevesebb,mint régebben,gyakran erős görcsökkel,derékfájással).A melleim az utóbbi időben nagyon fájtak vérzés előtt. Aztán megjött 23napra és két hét után orvoshoz mentem,másnap eü.kaparásom volt. Endometriózus csomók vannak a hasüregben./lesz szövettan/

Olvasgatom a neten a hormonzavar jeleit és úgy gondolom,"azom" van.Az orvos szerint meg nem kell hormonvizsgálat.. ( bőrszárazság, bőrelvékonyodás, az arcom alsó harmada "leszakadt" 1év alatt, izomgörcsök, sokszor alig lehet a melleimhez érni,nyakamon barna folt, hüvelyszárazság stb..)

Segítséget,tanácsot kérek,szekálósak kerüljenek!!

Menjek maszek? Az orvos /Dr.Raft Miklós/ szó szerint ezt mondta: "minek magának hormonteszt?én sem akarom tudni a sajátomat,maga minek akarja tudni.."

Aki járatos a dologban,tudja mivel jár-járhat a hormonzavar,kell az nekem?? /Sosem szedtem fogamzásgátlót,lehet,h most kellene??/



2014. febr. 4. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyud, nagyijaid mikor klimaxoltak? Lehet az van a háttérben. Jele még, ha a mensesed darabosabbá válik, mint a megszokott.

Jobb ha egy szülésznővel, vagy védőnővel beszélsz ilyenről. Nővel sokkal hitelesebb, és megnyugtatóbb ilyesmit megbeszélni. Legalábbis nekem az volt.

2014. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van!
2014. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
endokrinologushoz menj ö ki fog vizsgálni.
2014. febr. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!