Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A terhesség 5. -6 hetében...

Liliánalány kérdése:

A terhesség 5. -6 hetében 2napig használtam Wick Triaction italport, és Wick orrsprayt, amik paracetamol tartalmú szerek. Lehet e valami baja a kisbabámnak ezektől a szerektől?

Figyelt kérdés
Tegnap tudtam meg,hogy babát várok,és abba is hagytam a gyógyszereket.Milyen vizsgálattal deríthető ki,hogy van e baj?Az orvosom azt mondta,ne aggódjak,de azért félek.Mindent el szeretnék követni,hogy egészséges legyen a pici.
2013. dec. 20. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
a paracetamol pont olyan hatóanyag, amit lehet használni terhesség alatt, semmi bajt nem okoz, ne aggódj!
2013. dec. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem,köszi. De én azt olvastam,hogy a paracetamol nem tesz jót a magzatnak. Esetleg még várnám a válaszokat..
2013. dec. 20. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

2 nap használattól kutya baja nem lesz a babának. De jól értem, te itt közvélemény kutatást tartasz, ahelyett, hogy az orvosoddal konzultálnád ezt meg? Valóban a laikus fórumozók jobban képzettek...


Egyébként itt a tájékoztató:

Termékenység, terhesség és szoptatás

Az oximetazolinnal kapcsolatban nincsenek terhességre vonatkozó klinikai adatok.


Az állatkísérletek nem utalnak a terhességet, az embrionális/magzati fejlődést, szülést vagy a szülés utáni fejlődést közvetlenül vagy közvetett módon károsan befolyásoló hatásra.


Nem ismert, hogy az oximetazolin átkerül-e az anyagtejbe.


A javasolt dózist nem szabad túllépni, mert a túladagolás csökkentheti a placenta vérellátását és az anyatejtermelést.


Terhesség és szoptatás idején fokozott óvatossággal kell eljárni, mert az oximetazolin szisztémásan felszívódik.


Nem tartozik azok közé a gyógyszerek közé, melyek toxikusak a magzatra nézve. Utólag meg már amúgy sem tehetsz semmit. A legtöbb gyógyszer nem okoz gondot terhesség alatt, csak elővigyázatosságból nem ajánlják a szedésüket.

2013. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Beszéltem a nőgyógyászommal is, de azért érdekelnek mások tapasztalatai is, hiszen nem szeretnék bajt okozni a babának..
2013. dec. 21. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!