Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Epilepsziásan babát várni?

Epilepsziásan babát várni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, mennyire volt nehéz a 9 hónap ezzel a betegséggel?

2013. dec. 12. 08:37
 1/5 anonim válasza:
Te vagy epilepsziás?
2013. dec. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én !
2013. dec. 12. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van. 17 éves korom óta vagyok epilepsziás. Mindkét terhességem alatt voltak rohamaim. Felemelték a duplájára a gyógyszermennyiséget, azután már nem volt. Első szülésnek sürgősségi altatásos császár lett a vége, a második programozott volt. Mindkét gyerekem sokáig szoptattam. A terhesség előtt mindenképp beszélj a neurológusoddal, mert nem mindegyik gyógyszerrel lehet biztonságosan terhességet kihordani, ill. szoptatni.

Lamotriginnel lehet, valproáttal, ha jól tudom, nem.

2013. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 12 éves korom óta vagyok epilepsziás. Ha tervezitek, mindenképpen szólj az orvosodnak, mert nem minden gyógyszerrel lehet vállalni ( nekem elfelejtettek szólni, hogy Convulexxel nem, így még jó, hogy nem jött össze). A felnőtt dokim első találkozáskor közölte, hogy nem lehet. Ha tervezzük, gyógyszert kell váltani. Nekem szerencsém volt, a terhesség alatt szinte még remegésem sem volt ( nagyroham is csak a legelején 2, mielőtt gyógyszert kaptam).

Különösebb gond nem volt vele, terhesség előtt és után sokkal több... :) Szükség esetén emelik a gyógyszert, hogy azonos legyen. Nem tudom, a te orvosod mit gondol róla, a védőnőm kérte, hogy kérdezzek rá a természetes szülésre, és a szoptatásra. Mindkettőre rábólintott az orvosom ( sajnos a valóság mást mondott :( ) Sőt, azt mondta, mindennél fontosabb, hogy tudjam szoptatni, mivel a terhesség alatt átjutott a gyógyszerből a kicsinek, és ha a szülés után hirtelen megvonják tőle ( nem kap anyatejet), az problémát okozhat. A kislányom nem akart szopizni ( hányingere volt tőle), cumisüvegből is csak pár hétig fogadta el a tejemet :( Más dolgok szóltak közbe nálam :(

Most volt 3 éves a kislányom karácsony előtt :)

2014. jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, nem a terhesség, hanem a betegség elején volt 2 ájulásos rohamom. Viszont a császár után 2 nappal ( nálunk nagyon bunkó volt az egyik csecsemős), és a stressztől majdnem kiejtettem a picit a kezemből... :(
2014. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!