Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Annak, hogy 1,5 éve nem eszem...

Annak, hogy 1,5 éve nem eszem húst, lehet valami köze ahhoz, hogy nem nő a mellem? 14/L

Figyelt kérdés

Kb. semmit sem nőtt a mellem az elmúlt egy év alatt, és eléggé aggódom, mert az osztályból a legkisebb mellű lánynak is kétszer akkora mint nekem.Lehet amiatt nem nő, hogy tavaly nyár eleje óta nem eszek húst? És ha esetleg megint elkezdenék enni, még nőne? Nagyon meg vagyok ijedve :(

14/L



2013. dec. 7. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha híznál, lehet, hogy nőne, de nem biztos, mert a mellméret genetikai adottság.
2013. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Lehetséges, mert vannak olyan fehérjék amiket a szervezet nem képes előállítani és azokat húsok formájában kell a szervezetbe juttatni.
2013. dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nincs olyan esszenciális tápanyag, amit csak hús formájában tudunk bevinni.

Ha a kérdező megfelelő mennyiségben és minőségben visz be tápanyagokat (amit nem tudhatunk, igaz-e, de hús nélkül is lazán megoldható a feladat), akkor erről nem lehet szó.

Sosem hallottam róla, hogy ha valaki akár vegánként nő fel, nemhogy vegaként, annak ne lenne melle.


De nem tudom, mi okozhatja ezt, a géneken kívül persze. A család nőtagjainak mekkora a melle?

2013. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam. 13 éves koromtól két éven át voltam vegetáriánus, azóta már eszem húst, de mellem se nőtt és hízni sem híztam. Nem hinném, hogy van összefüggés, emiatt ne add fel az elveidet. (Csak arra mindenképp figyelj, hogy más forrásból vigyél be elég tápanyagot.)

A családod nő tagjai között nincs ilyen kicsi mellű? Ha anyukádnak nagy van, az is lehet, hogy csak szülés után nőtt meg.

2013. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A családból mindenkinek közepes vagy nagy melle van :/
2013. dec. 7. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azért 14 évesen még ne ess kétségbe a melleid miatt, mert még évekig nőhetnek.
2013. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"..Lehetséges, mert vannak olyan fehérjék amiket a szervezet nem képes előállítani és azokat húsok formájában kell a szervezetbe juttatni...."


Jézusom! Ezt te sem gondolod komolyan. Szerinted van olyan fehérje, amit csak húsból vihetsz be a szervezetedbe? Nincs. Fehérjéhez hozzájuthatunk növényi és állati forrásból is, de miután a szervezeted feldolgozza a táplálékot, már csak aminosavként kezeli. Nem tesz különbséget.


Kérdező, ha változatosan, kiegyensúlyozottan táplálkozol, akkor nem lehet bajod a vegetáriánus életmódtól. A mellméretet elsősorban a genetikai adottságok határozzák meg. De ha túl sovány vagy, vagy pl. fogyókúrázol, akkor is kicsi lehet. Egyszerűen a húsfogyasztástól nem fog nőni a melled. Ha ilyen egyszerű lenne, mellnagyobbító műtétet sem végeztetne senki.

2013. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
merre laksz? szegeden lehet kapni ilyen gyógyszert ami ilyen vegáknak jó és étrendkiegészítő és még jó árban is van:)
2013. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24%
14 évesen azzal foglalkozzál, hogy legyen eszed!...
2013. dec. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!