Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért alakul ki újra a hüvelyg...

Miért alakul ki újra a hüvelygomba?

Figyelt kérdés
Már nem egyszer fordul elő ebben az évben a hüvelygomba nálam. Voltam vele egyszer nőgyógyásznál is aki egy antibiotikum féle gyógyszert írt fel ami nem igazán használt. Mit tegyek ellene hogy ne alakuljon ki?
2013. okt. 27. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen kérdés volt már.

1. Célzott kezelés kell, vagyis kenetet venni a hüvelyedből, amit elküldenek tenyésztésre és amint megvan az eredmény, kiderül, hogy milyen a kórokozó. És arra lehet kezelést adni.

2. Ha nemi életet élsz, akkor a párodat is ugyanúgy kezelni kell, nem csak téged.

3. Ha megvan a kikezelés, akkor utána hüvelyflóra helyreállítást kell csinálni, mert a fertőzésre adott kezelés nem csak a rossz dolgokat, hanem a jókat is kiírtja, ezáltal borul a hüvelyflóra egyensúlya.


És ilyenkor mindig orvoshoz kell menni és az ne hasra ütésre kezeljen, hanem mindig csináljon tenyésztést!

2013. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Fogamzásgátló gyógyszert szedsz? Az hajlamosabbá tesz rá. Meg hallottam olyat is nődokitól,h a nagyon világos, érzékeny bőrű nők hajlamosabbak rá, mint mások. Más ötletem nincs, mert feltételezm,h a higiéniára figyelsz.
2013. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen szedek fogamzásgátlót és természetesen nagyon oda figyelek a higéniára mégse értem hogy miért.
2013. okt. 27. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert mindig csak a tüneteket kezelted otthon, attól elmúlni nem fog.

Ahogy az első is írta irány a doki, kivizsgálás és ki kell kezelni, a kapott gyógyszert, krémet sem addig kell csak használni még éppen a tünetek elmúlnak.

2013. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Amíg szedtem a gyógyszert, én is szinte egyfolytában újrafertőződtem. Amióta abbahagytam, minden rendben. Ugyanis a gyógyszertől felborul az egészséges hüvelyi kémhatás. Ezt egy doki sem mondta, akkor sem, amikor rákérdztem. Utólag bánom,h egyáltalán elkezdtem szedni :(
2013. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mert a candidát a gyomorban kell kezelni, onnan fertözöd meg magad.
2013. okt. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Multigyn-től a Flóra Plus vált be a gombára, amúgy meg Lactacyd-dal teszem helyre a ph értéket és akkor ritkábban kapom el.
2013. okt. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!