Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 hónapja késik a menstruációm...

1 hónapja késik a menstruációm! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
2 tesztet vettem, mind a kettő negatív lett. Felhívtam a nődokit és csak december végére tudott időpontot adni. Mitévő legyek? Nem akarok terhes lenni :(
2009. nov. 5. 14:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
15:00 : Azért ez nem pont így van, ugyanis ultrahanggal sem mindig látja elsőre, így csinálnak vérvételt is. Abból mondja meg az orvos még aznap, de nem egyből. Nem kellene leoltani a másikat, nem értem mért kell ezt tudnia valakinek aki még nem volt terhesség miatt orvosnál.
2009. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Terhességi tesztet a laborban is vizeletből végeznek.


Kedves Kérdező, ha nem akarsz anya lenni (szörnyű ezt nekem leírnom, én is hónapok óta várom, hogy jöjjön a következő baba!), mindenképpen azonnal menj az sztk-s nőgyógyászatra, az se rosszabb, mint a magánrendelés, legfeljebb várnod kell egy kicsit a folyosón, viszont nem december végén, túl a 12. héten derül ki esetleg, amit akkorra már a dudorodó pocakod is bizonyítana. 12 hét után már nincs visszaút! A nőgyógyász először simán megvizsgál, tapintással már érzi, hogy mekkora a méhed, majd csinál egy hüvelyi ultrahangot. Ezután kapsz egy beutalót a laborba, ahonnan legkésőbb másnap délutánra meglesz az eredmény (előfordul, hogy azonnali tesztet kér, akkor max. fél órán belül van lelet, de többnyire csak másnap reggel, első pisit kell vinni a laborba). Akár pozitív, akár negatív, visszamész a dokihoz, és megbeszélitek, hogyan tovább.

2009. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
ma halvány pirosas akármi jött ki belőlem, de nem néz ki menzesznek. Ez mit jelenthet?
2009. nov. 6. 21:41
 14/19 anonim ***** válasza:
valószínűleg azt hogy még mindig nem voltál orvosnál. Ahhoz képest, hogy mennyire félsz a terhességtől elég lazán veszed ezt a dolgot.
2009. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet éppen beágyazódás is - de csak egy orvos tud értelmes választ adni
2009. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek az SZTK-ba, remélem ott még aznap sorra kerülök. Ilyenkor vérvétel is van? Vagy tapintással megtudja mondani?
2009. nov. 7. 22:22
 17/19 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2011. ápr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azóta már szépen megnőhetett a baba.
2011. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg elég régi a kérdés :-) De ha még itt a kérdező, akkor érdekel, hogy végződött a dolog.
2011. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!