Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi szárazságom van, már...

Hüvelyi szárazságom van, már elég régóta. Nagyon viszket odalent! Valakinek volt már ilyen problémája?

Figyelt kérdés
Változó korban lévő 51 éves nő vagyok ! Nincs folyásom, se gombás fertőzésem ,csak viszket odalent, de nagyon. Voltam nőgyógyászaton, és azt mondta hogy ez már korral jár, és hogy vegyek a gyógyszertárba zsíros krémet, de nem segít csak ideig ,óráig. Nem hiszem , hogy így kellene ennek lennie :( Tavaly beteg voltam és szedtem augmentin duot! van egy olyan érzésem hogy az antibiotikum tönkretette a ph mat. Mi a véleményetek ? Kérlek segítsetek, ha valakinek van, volt ilyen problémája. Előre is köszönöm a segítséget.
2013. szept. 19. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

És honnan tudod, hogy nincs egy hüvelyi fertőzésed?

Vettek mintát a nőgyógyászaton mostanában a hüvelyedből és elküldték tenyésztésre, hogy kiderüljön, hogy van-e kórokozó a hüvelyedben?

Mert ha nem, akkor addig egyáltalán nem biztos, hogy ne lehetne hüvelyi fertőzésed.

A másik, hogy ha tavaly szedtél antbiotikumot, akkor ha annak következtében lett volna hüvelyi fertőzésed, az már tavaly kijött volna. Az nem húzódik hónapokig. Mármint hogy antib. után kijöjjön.

Viszont a változó korral akár együtt is járhat a hüvelyszárazság, mivel nincs annyi ösztrogén már, aminek következtében alakulhat ki hüvelyszárazság és olyankor az akár viszkethet is.

De vannak kifejezetten erre készült termékek.

Szerintem először mindenképpen menj orvoshoz, csináljanak tenyésztést, hogy ki lehessen zárni a fertőzést, majd pedig akkor meg lehetne próbálkozni ezekkel a készítményekkel.

Illetve még valami eszembe jutott. Lehet akár allergia vagy irritáció is. Ha használtál új mosószert, öblítőt, tusfürdőt vagy szappant, vagy van új fehérneműd, akkor ezek is okozhatnak allergiát vagy irritációt, ami szintén akár együtt járhat a viszketéssel. Bár a hüvelyszárazság szerintem nem ettől lenne.

2013. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen volt tenyésztés , és azt mondta a doki hogy nincs fertőzésem. Köszönöm hogy írtál.
2013. szept. 19. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor pedig az ösztrogén hiány miatt lesz szerintem. Vagyis konkrétan ilyen problémára kérj készítményt a patikában.
2013. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen,ez klimaxos panasz. Ilyenkor leesik az ösztrogéntermelés és ez okozza. Vegyél a patikában Ovestin krémet.
2013. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De csodálom,h ezt az orvos nem mondta el.
2013. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ezen lehet segíteni, nem értem a nőgyógyászod hogy nem tájékoztatott a lehetőségekről. A legegyszerűbb a patikában Ovestin krémet vásárolnod. Ha az a gyanúd, hogy nem megfelelő a hüvely ph-d, vegyél probiotikumot (protexin gynophilus, gyntima) a te esetedben kúpot javaslok, nem tablettát mert a szárazság miatt azt könnyebb felhelyezned. Egyébként bátran kérj tanácsot a patikában, sok készítmény létezik ami jó a problémádra.
2013. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!