Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett brutális...

Fogamzásgátló mellett brutális mellnövekedés?!

Figyelt kérdés

Már valamivel több,mint másfél éve szedem a Jangee fogamzásgátlót, és az utóbbi pár hónapban az tapasztaltam, hogy időközönként elkezd mocskosul feszülni a mellem, és megduzzad, de nagyon. Ilyenkor meg is marad ebben a duzzadt,feszes állapotában. Ez a koreográfia mostanában egyre sűrűbben játszódik le, és minden egyes alkalommal a mellem egyre nagyobbra nő. Anno, mikor kezdtem a tablettaszedést, B kosarú melltartót hordtam. Most 75D-s van, de már ez is mintha kezdene szorítani, és jelenleg is fájnak a melleim.... Egyéb mellékhatást nem vettem észre magamon, csak ezt.


Valakinek volt már ilyen tapasztalata? Mit lehet ezzel kezdeni, és miért csak most jött elő a dolog?


Köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 19. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha minél előbb elmennél orvoshoz, hogy kiderítse mi okozza. Lehet hormonális is, lehet mellgyulladásod, lehet ciszta is, rák is, vagy más egyéb.
2013. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem ez nem túl jó és egészséges dolog. Nekem migrénnel reagált a szerveztem a fog. gátlóra, neked valószínűleg mellnövekedéssel, aminek normál esetben nem kellene fájni. Én a helyedben nem szedném, vagy másikat próbálnék, de inkább abbahagynám a fog.gátlók szedését.
2013. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kéne tudni, hogy egyrészt hány éves vagy?

Mert ha még fiatal és fejlődésben van még a melled, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a melled növekedése a gyógyszer miatt van, hanem a melled egyébként is ekkorára nőtt volna.

Viszont ha szedés alatt fájnak és feszülnek a melleid és olyankor meg is duzzadnak kicsit, akkor az viszont nem jó. Menj el orvoshoz!

2013. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok.


Nem állandóan fájnak, csak időközönként jön ez elő, de akkor növekszik is. Olyan,mint amikor a piros betűs napok kezdődnek, csak hát éppen ettől függetlenül jön elő.


Ha rák lenne, akkor tapintható volna benne valami csomó, nem? Azt viszont néztem mostanában többször,de nem éreztem semmi eltérőt.

2013. szept. 19. 10:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy régen, mikor elkezdtem szedni is előjött, de akkor 3-4 hónap tablettaszedés után megszűnt a dolog, és csak most jelentkezett megint.
2013. szept. 19. 10:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, itt nem tudunk "távdiagnosztizálni".

Elmész SZTK-ba vagy magánrendelésre. Elmész mammográfiára, vérvételre. És kiderül, hogy a gyógyszer okozza-e vagy más.

Mikor voltál utoljára a nőgyógyászodnál?

2013. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem távdiagnosztizálást kértem, csak kíváncsi vagyok, volt e már másnak is hasonló tünete.


Utoljára februárban voltam nőgyógyásznál. Jövő hétre kérek időpontot, mert most eléggé megijedtem...

2013. szept. 19. 10:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hónapokig szedtem egy fogamzásgátlót, aminél hónapokkal a szedés kezdése után előjött, hogy a mellemben mirigyek megduzzadtak és iszonyatosan fájtak kb. félidőben. Ez ment 3 hónapig, aztán elmentem orvoshoz és végül is írtak másikat és az mellett már nem fájtak.
2013. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem kell a legrosszabbra gondolni! Szerintem egyszerűen csak nem bírja a szervezeted a gyógyszert. Azért is kellene kivizsgáltatni, mert lehet, hogy most "csak" ez a mellékhatás jelentkezik, de később lehet több kellemetlen mellékhatása is. Szóval orvos!
2013. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!