Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történhet ha már több mint...

Mi történhet ha már több mint egy éve nem menstruálok?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanokat, hogy csotritkulás is előfordulhat, de az kb 6év kimaradás után.

2013. szept. 17. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha több, mint 1 éve nem menstruálsz és nem vagy változó korban, akkor baromi sürgősen orvoshoz kell fordulni!

Mert az azt jelenti, hogy nem jól működik a szervezeted. Valami nem jó.

Nem tudom tényleg a korodat, de ha még nem vagy anyuka és szeretnél, vagy anyuka vagy, de még szeretnél gyereket, akkor a teherbeesésre is nagyon nagy hatása van!

2013. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem derult ki, hogy mennyi idos vagy, viszont feltetlen orvosi kivizsgalasra lenne szukseged, hogy kideruljon az oka ennek.
2013. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Az életkorod is fontos lenne, változókorban ez rendben van, a csontritkulás ellen léteznek már megfelelő készítmények. Ha fiatalabb vagy akkor viszont komoly gondokra utalhat, mindenképpen ki kell vizsgáltatni.
2013. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Akármennyi idős is vagy, ha már egyszer is megjött a menstruációd, akkor fél évnél hosszabb kimaradásnál orvoshoz kell menni!
2013. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
fogyókúrázol? vagy netán anorexiás vagy?
2013. szept. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet valami abban, amit az előző válaszoló ír, hiszen a túl kevés testzsír is lehet oka, hogy kimaradt a menstruációd.
2013. szept. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok.

2012 nyarán fogyókúrába kezdtem, kb 2hónap alatt leadtam 16kg-t. 2012 júliusa óta nem jött meg.

Nem fogytam le vészesen, 78ról 62re...jelenleg 64kg vagyk , úgy gondolom ez rendben van a 172cm-emhez. Rendesen eszek, szeretek enni, tudatosan táplálkozom :)

Vltam már orvosnál tavasszal azt mondta az endokrinológus hogy várjunk még htha beindul. Eltelt azóta félév és még mindig semmi.

Azért görcsölök a témán, hogy visszamenjek-e, mert tuti felirna valami gyógyszert, amitől valószínűeg megjönnne, de a zserrvetem függővé válna, és akkor meg pár év múlva mikor majd babát szeretnék akkor lesz necces hogy gyógyszeren élek.

Köszi amúgy a gyors álaszokat, irjatok még légyszi!

2013. szept. 17. 11:03
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Ennek a 64 kilónak hány %-a zsír? Hiszen az kell a menstruációhoz, nem pedig izom? Ha kevesebb mint 17% a zsír, akkor ez is lehet gond.
2013. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs... de ..nem vagyok egy iylen túl edzett ember...
2013. szept. 17. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok. A második mondatomhoz nem akartak kérdőjelet. Bocsánat!
2013. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!