Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nektek hány napos a...

Lányok, nektek hány napos a Mikulás?

Figyelt kérdés

Nekem kb. 5, és az első nap annyira fáj a hasam, hogy semmit nem tudok megcsinálni, elmegy 2 doboz tampon az 5 nap alatt. De hallottam már olyat, hogy valakinek 3 napos, és semmi fájdalom.


Mondjátok kérlek, hogy nem vagyok egyedül.



2013. szept. 10. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 6-7 napos

az első 3 nap a legerősebb , én betétet szeretek használni , naponta vagy 6-10 alkalommal cserélem. Első nap szokott csak fájni az alhasam de semmiylen más mellékhatás nincsen.

Utána már csökken a vérzés mennyisége és a 6.-7. napon már csak olyan barnázás van.

Hidd el nem egészséges a 3 napos menstruáció, lehet az illető fogamzásgátlót is szed ami csökkentheti a vérzés mennyiségét.

Szóval az 5-7 napos menzesz mondható átlagosnak. A fájás az első nap természetes, van olyan akinek hasmenése és hányása is van. Szóval nyugi ez idővel rendeződni fog.

2013. szept. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Változó, 3-5 nap is lehet. Első nap majd meghalok. Zsibbad a lábam, lázas vagyok, görcsölök, hányingerem van és szinte menni se tudok. Ilyenkor sokszor sajnos suliba se tudok menni. Néha még a mosdóig is alig bírok elkúszni. Második nap már semmi bajom. Vérzés intenzitás is változó. Van, hogy az első 3 napig erősebb, de olyan is, hogy szinte semmi. Szerencsére legtöbbször max. 4 napig van meg és nem erős, de az első napi tüneteim mindig megvannak kb. két éve. :/ Előtte 4 évig sose volt semmi görcs problémám, viszont úgy véreztem, mint a niagara. :D Mostanra legalább ez elmúlt.

23/N

2013. szept. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2 doboz tampon???


Nekem rohadt erős az első két nap, de fél doboz sem megy el, mert nagyobb méretű tampont használok. Egyrészt ritkábban kell cserélni(tehát nem kell óránként), másrészt így lényegesen gazdaságosabb.


Amúgy kb 5 nap nekem is.

2013. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 napos. Az első nap a leggyengébb a vérzés, viszont a fájdalom..... Egésznap szünet nélkül olyan közepesen fáj,.és mellette még ilyen hullámokban, még erősebb görcsök vannak. Sokszor a sírás környékez. Ilyenkor feküdni sem bírok. Második napra ez általában teljesen elmúlik, viszont erősödik a vérzés. Ob Superből minimum 5 darab simán elmegy. 3. nap is hasonló, de kevesebb vér, 4. nap már nagyon kevés vér, utolsó nap meg szinte semmi. Max pár csepp.
2013. szept. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Tüneteim első nap még: hányinger, hidegrázás, étvágytalanság, legalább napi 5x menni kell nagywc-re. Ja és ilyenkor rengeteg vizet iszom. Az valamit segít a görcsökön.
2013. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hármas, köszönöm, már sajnos egy ideje menstruálok, tudom a tampon rendeltetésszerű használatát. Nem cserélem óránként, ahogy anyám szokta mondani: mi olyan tenyészkancák vagyunk... Sok van, és fájdalmas.


És igen, ismerős a hasmenés, hányinger, hidegrázás, haspuffadás. Bárcsak ilyen kis barbibaba módjára lenne nekem is, mint a húgomnak. Ő szinte észre sem veszi.

2013. szept. 10. 08:34
 7/10 anonim ***** válasza:
6 napos, az első nap fáj, a másodiktól tűrhető. 1 doboz tampont szoktam elhasználni.
2013. szept. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem 6 nap, de iszonyatos derékfájás, görcsök, fejfájás, hányinger. Első két nap nagyon rossz..
2013. szept. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5. Semmi durva tünet. Néha egy kis hányinger és görcsök, de ezt leszámítva nem nagyon érzem. Viszont olyan 21-23 napos ciklusaim vannak, ami azért nem túl jó.
2013. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6 nap szokott lenni a mensim es elegge fsjdalmas. Nagyon gorcsol a pocim ilyenkor. Kisebb koromba nem nagyon szedhettem gyogyszert igy valamennyire elfogadtam hogy ez egy fajdalmas dolog. Es csakis betetet hasznalok ami nagyon kenyelmetlen de a tampont meg nem merem hasznalni meg a hasgorcsok miatt se szerdncses.
ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!