Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek hormonprobléma miatt...

Akinek hormonprobléma miatt nagyon csúnya, pattanásos az arca annak mi segített? Endokrinológus mit írt fel?

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen kerültem gyerekendokrinra mensturáció hiány/enyhe elhízás/pattanásosság miatt. Ott Cypromixet írtak fel, amit 11 kínkeserves hónapig szedtem. Szörnyű mellékhatásai voltak, és mint kiderült, teljesen felesleges is volt a szedése (amíg szedtem, csökkentette a pattanásokat, de mióta abbahagytam több lett). Egy jó tanács: soha ne engedd, hogy fogamzásgátlóval/komoly hormonkészítménnyel kezeljenek, anélkül, hogy alaposan kivizsgáltak volna! És érdemes mindig több orvost is megkérdezni, utánaolvasni az adott készítményeknek. (én most megyek új dokihoz, és folyamatosan próbálkozom kenceficékkel, de eddig semmi nem használt, valószínűleg komolyabb hormonprobléma miatt)
2013. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én 18 évesen kezdtem el szedni a cipromixet, míg szedtem, nem is volt gond a bőrömmel. Most 23,5 vagyok, féléve, hogy abbahagytam a szedését, mostanra rügyeztem ki teljesen ismét.

Anyámnak is ilyen csúnya volt a bőre, 46 éves korára múlt el. Neki is hasonlókat javasoltak, hogy menjen férjhez, szüljön gyereket, de nem ettől sem lett jobb, valószínűleg mostanra változott a hormonháztartása.

Miket használsz? Akkor szerinted nem érdemes endokrinológushoz menni?

2013. szept. 5. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: jelenleg csak dermofil pasztát használok, az legalább hűsít, és nem annyira gyuladt tőle az arcom. De, mindenképp érdemes endokrinológushoz menni, de ha neked is így visszajött a cypromix után, akkor biztosan áll valamilyen hormonprobléma a háttérben! Ciklusoddal minden rendben van?
2013. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, mostanra visszaállt a ciklusom. Köszi a választ!

Én úgy tapasztalom, kénes gyógyvíz jót tesz a bőrömnek, valamint kombinált bőrre való hidratáló krém is.

2013. szept. 5. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!