Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális az ilyen erős vérzés?

Normális az ilyen erős vérzés?

Figyelt kérdés
Rettenetesen erős a vérzésem, OB super plus tampont + Always éjszakai betétet használok nappal, de mindkettő megtelik kb. 2-3 óra alatt, és nem mindig van lehetőségem sűrűbben cserélgetni. (Tehát általában határeset, hogy nem folyik-e mellé...)Éjszakára nem szoktam tamponozni, de arra keltem fel éjfélkor hogy tiszta vér a nadrágom, lepedőm, matracom... (Always éjszakai betétet használok éjszaka is) Rettegek ilyenkor aludni, már azon gondolkozom hogy éjszakára is tampont használjak, de ez a gyakori cserélgetés attól félek irritálni fogja a nyálkahártyámat. És általában első 5 napon ilyen, és 8 napig szokott tartani a menstruációs időszak. Hála az égnek egyáltalán nem szoktam görcsölni. Ez még a normális kereten belül van, vagy érdemes lenne elmenni nőgyógyászhoz? 16/L

2013. szept. 3. 21:56
 1/4 anonim válasza:
Szia!Én is ezzel küszködöm ,voltam vele orvosnál de semmit találtak.Kaptam rá ergan cseppet ez nekem segít erős vérzéskor.Nálam ez szülés után alakult ki és ez már valószínű így is marad.de azért szerintem menj orvoshoz és elmondja mit kell tenned.
2013. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én is átáztam éjszaka egy adag adag vatta nekme megldta a gondot
2013. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
végül tamponnal megoldottam az éjszakákat, de valószínűleg azért elmegyek orvoshoz
2013. szept. 5. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Én húsz évig szenvedtem ezzel a problémával. Ha ültem vagy feküdtem, nagy alvadékok ürültek, ha mozogtam, élénkpiros vér ömlött, óránként kellett betétet váltanom.

Amikor bevezették az ultrahangos nőgyógyászati vizsgálatot, felfedezték, hogy petefészek-cisztám van. Megműtöttek, és megszűntek a problémáim.

De nem biztos, hogy van valami betegséged, sokat alkatilag erősen véreznek. Ez a folytonos vérveszteség vérszegénységhez is vezethet. Én nem voltam vérszegény, de a menses vége felé már mindig gyenge voltam, mint az őszi légy :)

Az Ergam csepp valóban összehúzza a méhet, de nem mertem használni, csak ha nagyon muszáj volt, mert attól tartottam, hogy ha összehúzom az ereket, nem tud kiürülni az a leszakadó nyálkahártya, aminek muszáj kijönni.

2013. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!