Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hajnak rosszat tesz, ha...

A hajnak rosszat tesz, ha mindennap mosom?

Figyelt kérdés
vékonyszálú, hosszú, szőke hajam van.
2013. szept. 2. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár én férfi vagyok, és kb 4 éve minen nap rendszeresen mosom a hajam, nekem fura,de dúsabb lett - 3 hetente fodrász - :D
2013. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát hosszú hajú lányoknak nem ajánlott minden nap mosni de ha te így tisztábbnak érzed magad... ;]
2013. szept. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hajmosás lúgosít, a fejbőr pedig enyhén savas, így nem épp jó a hatása. Másik probléma, hogy a zsír eltávolítása után a fejbőr kiszáradhat, emiatt pedig gyorsan el kezd visszazsírosodni. Ha gyakran mosod, jobban fog zsírosodni, mivel pótolni kell az így elvesztett zsírréteget. A hajszálaid vége pedig kiszáradhat, durvává válhat, hisz oda már nem tud lejutni az új zsírréteg. Zsíros tövű, száraz végű hajad lesz.


Hosszú hajnál hullást is okozhat, mivel a vizes hej nehezebb, így jobban igénybe veszi a hajhagymákat.


Ha mosni akarod, mosd, de sampont csak a tövére használj. Illetve készülj fel, hogy a későbbiekben is gyakran kell majd mosnod, mivel hozzászokik a hajad és hamar fog zsírosodni.

2013. szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!