Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most ez hogy van? Páran azt...

Most ez hogy van? Páran azt írják, hogy 17 éves korra kell megjönni az első menstruációnak, de ugyanakkor azt is írják, hogy 17 éves korra kell beállni?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy 16 éves korig kell megjönnie az első menstruációnak, és az elsőtől számítva 2 éven belül kell beállnia. Kinek van igaza?

2013. aug. 26. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs általános dolog. 16 éves korig kell megjönnie, hogy mennyi idő alatt áll be, az más kérdés. Még sok-sok éve menstruálóknál is normális a plusz, mínusz 5 nap késés. Nekem kb. 18 éves koromra állt be rendesen, 13 évesen jött meg először.
2013. aug. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 22 éves koromra állt be rendesen, és 12 éves koromban jött meg, szóval ez a legnagyobb hülyeség amit kitaláltak. A szervezet nem úgy működik hogy " oké, letelt a két év, na most álljunk be". Rengeteg dolog befolyásolhatja, és ez mindenkinél más. Ahány nő, annyiféle mensi :)
2013. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezt mind értem, de akkor pár kommentelő miért ír az első menstruáció időpontjára is 17 évet, és a rendszeressé válásra is 17 évet... Egyébként köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 26. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt ne keress logikát :D
2013. aug. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első menstruáció időpontjának írják a 17-et, hanem a legkésőbb ekkorra kell megjönnie, utána valami gond lehet. Nyilván, ha 17 évesen jön meg, akkor nem 17 éves korra kell beállnia, hanem mondjuk 20-22. De ha az átlagot nézed, amikor a lányok elkezdenek menstruálni, ami 12-13 év, akkor kb. 17 éves korra szokott beállni. A lányok kis részének jön meg 17 évesen, ezért mondják általában, hogy 17 éves korra kell beállni.
2013. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazából 17-18 éves korra kellene megjönnie, de általában már korábban megjön persze, csak esetleg ez az az időpont, hogy akinek rendszertelen korábban, addigra annak is be szokott állni rendszeresre.
2013. aug. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valóban azt szokták mondani, hogy 16 éves korig kell megjönnie és az első menstruációtól számított 2-3 éven belül kell beállnia. Ez az átlag, amiben természetesen lehetnek egyéni eltérések. Ha nem jön meg 16 éves korig vagy nem áll be 2-3 éven belül, akkor még nem feltétlenül van baj, de általában jó ilyen esetekben felkeresni egy orvost, hogy kizárja a betegségek lehetőségét és ha szükséges, akkor időben elkezdje a megfelelő kezelést.
2013. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha valakinek 9 éves korában jön meg az első menstruációja? Akkor neki nem 17 éves korára kell csak beállnia...
2013. szept. 6. 09:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezért mondják, hogy átlag 2-3 éven belül az első menstruációtól számítva kell, hogy közel azonos időpontra beálljon és rendszeressé váljon.
2013. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Így tudom én is Kedves előző válaszoló! :) Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. szept. 6. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!