Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon nagy segítségre lenne...

Nagyon nagy segítségre lenne szükségem tampon ügyileg?!

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 1 éve menstruálok. Az új sulimba majd sajnos úszás órák lesznek, és nem kerülhetem őket sehogyan se ki. 1 éve csak betétet használok. Viszont idén nyáron nyaraláson jött meg és tamponnal kellet fürödnöm. Az a gondom, tudom sok lánynak ez a gondja hogy nem tudom felrakni a mini tampont. Ellazultam, nem görcsöltem, terpesztettem, felraktam a lábam a kádra, de semmi, nem tudtam rendesen feltenni, nagyon fájt már sírtam, pedig aztán a vérzésem elég erős. Hogyan sikerülhetne? Nagyon meg vagyok azóta rémülve, mert akkor csak félig tudtam feltenni, és úgy kellet menjek úszni. És a kivétel is nagyon fájt pedig megtelt mert véres lett a fürdőruhám. Hogyan vegyem majd lelkileg magam rá hogy használnom kell? Mert sajnos majd kell mert úszás közben betétet nem tudok használni. Tényleg nagyon sokszor próbáltam már de hiába akarom hátrafelé tolni nem bírom, kérem segítsenek!
2009. okt. 29. 20:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz felé tolod..

Meg kell találni azt a szöget... Nem tudom jobban kifejezni :)

Én 3 éve használok tampont, de még így is van, hogy nem tudom feltenni, olyankor fáj meg minden, akkor kiveszem, és megpróbálom újból, olyankor már általában sikerül, és nem fáj..


15/L

2009. okt. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ne csak egy irányba told, ha érzed, hogy akadozik akkor változtass irányt, az ujjaiddal tudod irányítani, hogy merre tolod. És tényleg ne görcsölj, mert az izmaid összezáródnak és akárhogy küzdesz nem fogod tudni feltolni. Ha úgy nem megy, hogy felrakod a lábad, akkor guggolj le, vagy tedd szét a lábad a wc felett amennyire tudod és úgy told fel. Menni fog az, csak ne görcsölj, hogy nem sikerül...
2009. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szia!


Próbáld meg más szögből tolni, illetve úgy, hogy mozgasd közbe, mert akkor talán megtalálod a megfelelő szöget. Ne félj tőle, próbáld meg, de ha fáj, akkor hagyd abba. Megnézted azt a tájékoztatót, amit a tamponhoz adtak? Azon rajz is van, hátha segít!

2009. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
előző vagyok, egyébként ha rátalálsz a helyes szögre, ahogy az előző lányzó említette, akkor nagyon is megfogod szeretni, akkor van jól fenn, ha egyáltalán nem érzed. Pont ez a jó a tamponban, hogy olyan mintha nem is menstruálnál. 23/L
2009. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem a kis tájékoztatót, el is olvastam. Kicsit félek a tampontól mert elég rossz élményeim vannak.
2009. okt. 29. 20:51
 6/15 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy ezt a görcsödet kellene elfelejteni...
2009. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolókkal egyetértek,de egyébként a nehéz napokra nem lehetne felmentést kérni úszásból?Mert nálunk,ha valakinek megvolt úszás órán,és az illető nem szerette a tampont,akkor kapott felmentést.Szerintem ezt azért érdeklőd meg,mert senkit sem kényszeríthetnek a tampon használatára :)
2009. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ugyanez volt a problémám, mint neked. Ugyanúgy ott álltam a fürdőszobában, egyik lábam a kádon és szó szerint sírva próbálkoztam, de nem ment, pedig már mindenhogyan, minden szögben próbálkoztam.

Anyu mondta, hogy próbáljam meg úgy, hogy picit gugoló pozícióban vagyok. Nah, nem voltam rest, teljesen legugoltam és utána csak úgy siklott befele a tampon. Azóta sincsen vele problémám.

Remélem segítettem valamit és sikerül ezzel a technikával orvosolni a problémád.

2009. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 29. 21:09
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt felhelyeznéd, tapasztalt ki az irányt az ujjaddal! Természetesen tökéletesen tiszta kézzel! Kézmosás után, max. papírtörlővel töröld a kezed (ne többször használt törülközőbe), és máshova ne érj utána! Majd nyúlj fel magadnak, hogy érezd az utat! Az is segíthet, ha bevizezed a hüvelynyílás körül (elkerülve ezzel, hogy túl száraz legyen kívül, ugyanis közvetlenül mosakodás után ez szokott lenni), így jobban csúszik, de ilyenkor már nem érdemes sokáig próbálkozni, mert hamar megszívja magát a tampon, s bonthatsz másikat.

Vigasztaljon az, hogy csak az elején fáj esetleg egy kicsit. Lehet, hogy ezen át kell esned, ilyenkor egy pár másodperc erejéig próbáld elviselni, ám ha mélyebbre nyomod, akkor már el fog múlni. Úgy általában igaz a tamponokra, hogy minél mélyebbre nyomod, annál kevésbé fogod érezni. Ha már túl vagy az elején, akkor onnan tudod, hogy elég mélyre nyomtad, hogy amikor leülsz, nem érzel semmilyen enyhén vagy erősen szúró érzést. Ha semmit nem érzel, akkor van jó helyen. Amíg érzed, addig tovább kell nyomnod mélyebbre.


Ha véletlenül felsértetted magad, akkor ne erőltesd! Hagy meggyógyulni!


Fel a fejjel! Ne félj tőle! Nem olyan ördöngős. Nekem is probléma volt anno, de pár alkalom után rájöttem a nyitjára.

2009. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!