Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Várhatóan a közeljövőben...

Várhatóan a közeljövőben LEEP-es konizációm, méhszájplasztikám lesz a sorozatos P3-mas eredményem és a HPV- fertőzésem miatt. Nagyon félek! Milyen a műtét? Mit lehet az ilyen beavatkozásokról tudni?

Figyelt kérdés
Nem bírom a fájdalmat, ez mennyire fáj??? Állítólag leégetik. De hogy érzéstelenítik? Az fáj? hallottam, hogy altathatnak is, amit én nem igazán szeretnék, mert nagyon tartok tőle. Utána lesz bennem valami cső? Az minek? Ha azt kiveszik fáj? És egyáltalán milyenek a gyógyulási esélyek? Bocsánat, hogy ennyi kérdésem van, de nagyon szeretném, ha minél többen válaszolnátok, aki már túlesett rajta vagy hallott valamit valamelyik ismerősétől...Tudom, hogy sok ilyen kérdés volt már itt, de én aktuális válaszokat szeretnék kapni! Köszönöm előre is!
2009. okt. 28. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Az orovostól kellene ezeket megkérdezni, mert lehet hogy nem minden doki egyforma módszerekkel csinálja. Meg azért a doki sem lenne rossz tudnia, hogy ennyire félsz.

Ha nem mersz tőle kérdezni, akkor a www.orvostudakozo.hu oldalon kérdezd meg hamvas Ferencet, nekem is sokszor segített már. kicsit megbízhatóbbnak érzem, mint az itteni váéaszolókat.

2009. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem méhszájseb-műtétem volt egészségügyi kürettel több mint 10 éve, HPV miatt és én nem kértem altatást így csak egy kábító injekciót kaptam vénásan.(akkor még nem égetéssel csinálták). Ki lehetett bírni, nem volt különösebben fájdalmas, inkább csak kellemetlen (na azért nem egy leányálom). A szövettan tlejesen jó volt és azóta is minden rendben. Fél éve pedig eü küretem volt vérzészavar miatt, most már kérdezés nélkül altattak, amit pedig nem nagyon szerettem volna, de jobban jártam, mert fél perc alatt elaludtam és már a kórteremben ébredtem fel, fájdalmam semmi nem volt. Úgyhogy nem kell tartani az altatástól.
2009. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és én semmilyen csőre nem emlékszem.
2009. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!Nekem 2000-ben volt conisatiom HPV miatt.Nem altatak,nyomon voltam de minden olyan tompa alomszeru volt.Hallottam hangokat,ereztem fajdalmat,az eszkozok femes csilingeleset,de szolni nem tudtam.Kimetszettek a bibit,elkuldtek szovettanra.Infuziot kaptam,az kabitott el,es maszkot.Minden levego vetel a maszkban egyre jobban kabitott,beszeltettek,de a nyelvem mar osszeakadt.Ekkor kezdtek el.

Kimetszettek,es osszehuztak par oltessel a sebet felszivodo cernaval.Bevarrtak egy kisujjnyi vastagsagu muanyag csovet a mehszajam job-bal oldalahoz egy-egy oltessel,hogy ne nojjon ossze,es uruljon a trutyi a csovon keresztul.Ezt 3.nap kivettek.Nem fajt.Ami nem esett jol,az az eu kaparas volt.Mindenkinem csinaljak,biztos ami biztos.Tulelheto!!!!!

Azota szultem ketszer,siman komplikacio mentesen,elsore nehezen tagultam ,mert nem olyan rugalmas az izom a mutet miatt.Mindket terhessegemnel elsore osszejott a baba,ugyhogy a teherbe esest sem befolyasolta.

Ne felj!!!!En akkor voltam 24 eves,most 33.Egyaltalan nem remalom!!!!!En az altatasra szavazok.Amugy kaptam szulesnel epiduralt,ugyhogy az is tulelheto,ha esetleg az orvos felajanlja a mutetnel.De ne kabitsanak,akkor inkabb EDA vagy altatas!!

Sok szerencst!!!

Udv,

Szilvi

2009. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!