Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 11-15 ig lányok mi a tapasztal...

Rippel Karolina kérdése:

11-15 ig lányok mi a tapasztalotok a tamponról és a vélemények?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 23:05
 1/8 M@x válasza:
9%
Kényelmetlen. 64/F
2013. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én most próbáltam ki nem rég először féltem meg ilyesmi de annyira megszerettem komolyan:)
2013. aug. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Minii Vikii ***** válasza:

Igaz én már 16 vagyok, de 15 voltam, amikor először "kipróbáltam".

A legtöbb lány fél a tampontól, mert "mi van, ha nem jön ki" és ehhez hasonlók. Hát én is ugyanebben a cipőben jártam, féltem.

Igazából nincs mitől félni, elkell lazulni a felhelyezésnél és akkor nem lesz semmi baj. Ha görcsölsz, feszült vagy, akkor előfordulhat, hogy csak többszöri próbálkozás után sikerül. Akkor jársz sikerrel, ha felhelyezés után nem érzed, hogy benned van.

A kérdésre válaszolva sokkal kényelmesebbnek találom mint a betétet, ebbe abszolút nem érzel semmit, míg a betét használatakor minden lépésnél éreztem, hogy folyik, nagyon irritált.

Én a tampon mellett voksolok :)!

2013. aug. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok 15, de azért leírom a tapasztalatomat!:)

16 évesen próbáltam ki elöszőr, de nem sikerúlt csak 3-ikra felhelyeznem (már 17 voltam). Nagyon féltem tőle, de most pont annyira szeretem is. Én sokkal jobban szeretem mint a betétet! Nem kell félni tőle!:)

18/L

2013. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem kell félni tőle a hüvelyben nincsenek idegek csak szallagok meg nyálkahártya ezért nem érzel fájdalmat ha belenyúlsz máskülönben a szex is rossz élmény lenne mindenkinek. Sokkal higiénikusabb mint a betét mert a vért már a hüvelyben felszívja igy nem ázol át nem kenődik oda mindenhova a cucc. sorry ha túl gusztustalanul fogalmazok.

16-17éves korig nem ajánlott tampont használni mert a fejlődő szervezetben (hüvelyeben) felborítja az egészséges PH értéket. nem túl jó. de 17 éves kortól már rendben van én is kb akkor kezdtem el használni pedig már 12 éves korom óta menstruálok. uram isten lassan 10éve...


21/L

2013. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A felhelyezés először furcsa és kicsit kellemetlen de meg lehet szokni :)

Kényelmesebb mint a betét, így sokkal tisztábbnak érzem magam...sokan mondják h fertőzés veszélyes meg minden, de a betét is ugyanolyan .... gondolj csak bele órákon át a vérben csücsülni... :/

A szűzhártyát pedig elméletileg nem tudja átszakítani,biztonságos.

Rengetegen használják, sokan szeretik, sokan nem.

Éjszakára a betét talán kényelmesebb, de persze tamponnal is lehet aludni!

Sok sikert! :D

Bocsi,h hosszú lett, de remélem valamennyit tudtam segíteni :)

2013. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Boglárka20021202 válasza:
Én 10 éves vagyok de egyszer anyukám vet nekem tampont de nekem nagyon kényelmetlen volt ezért maradtam a betét-nél
2013. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok és nem használok tampont,nem szeretem.
2013. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!