Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj ha felhelyezem meg...

Miért fáj ha felhelyezem meg mozgok vele?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok..tegnap felhelyeztem LEGELŐSZÖR egy OB mini tampont az annyira nem fájt..elmentem itthonról 3órára..utána a végére tökre megszoktam meg minden..vettem tegnap egy Blue Star minit..az viszont már fáj ha felhelyezem..ezt nem birom megszokni..ha sétálok fáj,ha leülök fáj..tegnap az OB-vel nem szenvedtem ennyit :O OB-t kéne vennem? ezt a Blue Start meg hagyjam a fenébe ?

2013. aug. 1. 16:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Menzesz elején tartasz? Akkor érdemes próbálkozni, ha erősebb a vérzésed.

Azért kell magasra tolni, hogy a hüvely alsó záróizma fölé kerüljön, mert mindaddig feszít, amíg nem tolod fölé.

Eltávolítani as akkor kell, amikor megtelt vérrel, mert különben horzsolja a hüvely hámját és sérülést okoz.

Ezt ki kell tapasztalnod, hogy neked menny idő tellik meg.

6 óránál tovább semmiképp ne legyen bent.

2013. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha még szinte száraz, akkor most ne huzogasd ki, met felsérted belül a hüvelyed és még jobban fog fájni, csak akkor tamponozz szerintem, ha erős a vérzésed, akkor könnyebben flmegy és csak akkor vedd ki, ha teljesen átázott, és maradj az OB mininél.
2013. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
2.napomon vagyok..elég erős a mai napom..de kiszedtem mert már tele volt és ma már több tampont nem rakok be,mert amit én vettem blue star az nem kényelmes..holnap találkozok ismerőseimmel akkor berakok egy ob. minit :) az már kényelmesebb
2013. aug. 1. 19:40
 14/17 anonim ***** válasza:
hát...én valószínűleg technikailag egy tamponnal vesztettem el a szüzességemet...:P Én anno elolvastam az OB-s tájékoztatót, hogy mindent profin csináljak, és én is kitapasztaltam, hogy a legjobb. Tény, hogy tampont csak akkor érdemes használni, ha erős a vérzésed, vagy ha mondjuk muszáj usziba menned. Ahogy az is, hogy tamponok közül az OB a legjobb(mármint legkönnyebben felhelyezhető). Én a helyedben nem kísérleteznék mással, legalább is amíg el nem veszted...:P
2013. aug. 2. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szia!

Én tegnap előtt használtam először tampont nekem is nagyon fájt, de ez nem baj. Nekem azt tanácsolták, hogy az ujjamnak kicsit kevesebb vagy majdnem a felének bent kell lennie és akkor biztos jó helyen lesz de azért ne vidd túlzásba esetleg kérdezd meg az anyukádat mit javasol. Nekem sem mindig sikerül jól berakni. De azért kell gyakorolnom mert most meg van már 4. napja és nagyon erős a betét meg átázik fél egy óránként cserélgetem. A tampon viszont 3-szor annyi vért szív fel ezért nekem 2 és fél, 1 és háromnegyed óráig jó. 14/L

2013. aug. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
én például dm saját márkásat használtam először és bejött (Jessa). Előző vagyok
2013. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ma OB minit tettem be és olyan egyszerűen és fájdalom mentesen bement :D utána gondolkoztam hogy tényleg bentvan? mert egyáltalán nem éreztem :D
2013. aug. 2. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!