Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Veletek is történt már ilyen,...

Ettangel93 kérdése:

Veletek is történt már ilyen, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mit kéne tennem, ezért kérem a segítségeteket, hátha van ötletetek vagy javaslatotok.

Az én problémám kb 5 éve kezdődhetett, amikor először jelentkezett, akkor ilyen túrós fehér darabkákat vettem észre és előtte a szex is fájdalmas volt. Ezzel elmentem orvoshoz és betudta hüvelygombának és kaptam rá gyógyszert ( már fogalmam sincs mi volt a neve ) a páromnak is adott, de ez ilyen orális tabletta volt. Nos az hatott ideig óráig és újra előjött, de az már nem volt ilyen "súlyos" szóval már nem volt túrós a váladék, csak éreztem, hogy belül égő, szúró érzés van kialakulóban, amit követtek a görcsök.. újra elmentem a nőgyógyászhoz, aki ugyanazt a gyógyszert írta fel, hiába mondtam, hogy nem biztos, hogy be fog válni. Egy ideig ez is használt, aztán amikor újra előjött, akkor nem is gyanítottam, hogy ez női betegség lehet, mert olyan tüneteim voltak, mint egy felfázásnál, amit aztán orvosoltak antibiotikummal/azt hiszem, amit akkor kaptam azt már kivonták a forgalomból/. Utána újra éreztem, hogy ott lent valami nagyon-nagyon nem stimmel, de akkor már sírtam a fájdalomtól, jó úgy gondoltam akkor nőgyógyászt váltok és elmentem egy másikhoz elmondtam az előzményeket ő írt fel orális tablettát, krémet és kúpot is, sajnos ennek sem emlékszem a nevére, de ez hatott talán a legtovább 3-4 hónapig panaszmentes voltam. Amikor újra előjött pont nem rendelt az általam választott nőgyógyász így kénytelen voltam a másikhoz elmenni, aki jóformán meg sem vizsgált, csak írta fel a Canestent és azt mondta, hogy ezzel minden oké lesz stb. Hát jól megjártam vele, mert nemhogy jobb még rosszabb is lett. Aztán egy ideig teljes mértékben tünetmentes voltam, új párom lett és újra elkezdődött majdnem minden előről. Akkor megint orvos, megint gombásodásra gyógyszer, de kezdtem gyanítani, hogy ezek csak felületi kezelések és neten is kerestem, hogy hogyan vethetnék ennek véget, mert pénzben sem mindegy meg hát az egészség a legfontosabb főleg, ha emiatt nem tud dolgozni az ember ( nálam ez olyan, ha előjön, akkor én az ágyból alig bírok kikelni ) , de semmi olyasmit nem találtam- gyógyszerekből- amit nem próbáltam volna még. Egyik hétvégén, amikor se orvos se semmi el kellett mennem az ügyeletre, mert olyan erősen törtek rám ezek a fájdalmak, hogy végül a nőgyógyászati klinikán kötöttem ki, ahol felfázást és hüvelygyulladást diagnosztizáltak, előtte még nem is hallottam ilyenről, legalábbis orvos szájából nem. Ott kaptam egy erős antibiotikumot és egy gyógyszertárilag kevert kúpot, na ezek nagyon hatásosak voltak, a páromnak is kellett szedni. De ő is volt orvosnál és az ő orvosa megvizsgálta és nem talált semmit nála ( hála az égnek ) de kaptunk egy erős gyógyszert, ugyanazt , amit az én orvosom is írt fel. Azt beszedtük és jó volt egész sokáig hónapokon keresztül semmi bajom nem volt, viszont nyáron , ha megyek strandra, vagy itthon a medencébe fürdök, akkor aznap este előjönnek a kezdeti tünetek és akkor orvos megint. Most találtam egy nagyon jó nőgyógyászt, na ő volt az első aki kenetet vett elküldte vizsgálatra, akkor derült végül is ki, hogy nem igazán gombás fertőzésem volt, de akkor már kezeltek Klionnal / kúp és tabletta is / valami BB baktériumot kaptam el, arra azt mondta az orvos, mivel sok kezelésem volt, ami nem mulasztotta el ezért lehet, hogy "szívósabb" és erősebb kezelés is lehetséges. Ez volt az utolsó, hogy orvosnál voltam kb fél éve, azóta teljes mértékben jól voltam, mai napon jött elő az ismerős érzés, általában pisilés közben érzem, hogy valami gáz lesz, így elmentem a gyógyszertárba Betadine kúpért, amire azt mondták, hogy jó, mivel nem otthon vagyok,így nem tudok konzultálni az orvosommal. Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valaki, akivel már fordult hasonló elő? Láttam, hogy van ez a hüvely visszaállító akármi , olyat még sosem próbáltam , az orvosom nem javasolta, hiába kérdeztem rá. Lehet ez a probléma? Folyton szedem a gyógyszert amikor ilyen van és utána nem csinálok végig ezt a PH-s vagy nem tudom milyen kúrát?! Szerintetek kérdezzek megint rá? Vagy hogy működik ez, végig szedem a kúpot és másnap már ezt a hüvelyflóra vagy nem tudom mi visszaállítót rögtön? A nemi életet meddig kell szüneteltetni? :) Köszönöm szépen.


2013. júl. 24. 10:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem BB, hanem BV: bakteriális vaginosis, ez egy kevert bakteriális hüvely fertőzést jelent. Leginkább a hüvelyben normálisan is jelen lévő baktériumok százalékos aránya tolódik el és akkor jönnek a tünetek / a google -ba beírod, hogy bakteriális vaginosis sok mindent olvashatsz róla/.

A hüvely flóra egy nagyon kényes egymással egyensúlyban lévő baktériumok halmaza. Ha kis pH változás van már azt megérzi. Az ondó is lúgos irányba tolja el a pH-t, a menstruációs váladék is, akár egy hosszabb medencés fürdés is. A pH a vegyi kémhatást jelenti. A hüvely pH-ja normál esetben kissé savas, melyet a lactobacillusok biztosítanak. Ha ezekből bármiért is kevesebb lesz már is borul az egész.

Én a menstruáció után szoktam gyógyszertári tejsavval irrigálni este, majd 2 óra múlva egy Vagilact hüvely tablettát felhelyezni. / én már sajnos 8-9 napig menstruálok és ez felborítja a hüvely pH-t/.

Azóta nincs ilyen problémám, nekem szinte minden menzeszt követően jelentkezett 2 nappal.

2013. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Jó kis tortúrán mentél keresztül. Érdemes lenne megerősíteni az immunrendszeredet gyógynövényekkel, vitamonokkal és az is segíthet a sok gyógyszer mellett.Nagyon jó pl a tőzegáfonya az öv alatti problémákra.Most olvastam egy jó cikket róla, érdemes megnézned: [link] Jobbulást!
2013. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!